Jump to content
Sign in to follow this  
myke

Aparatori Canal Portbagaj Superior

Recommended Posts

Vreau sa-mi montez un portbagaj superior la cielo.Am un executive din 2003.La aceste modele se pare ca din dorinta de economie au montat aparatorile de plastic de pe canalele cupolei fara "gaurile" in care intra picioarele de prindere ale portbagajului superior.

Am cautat intai pe forum despre acestea,am gasit un topic dar nu se specifica codul piesei.M-am uitat prin manuale (si cel copiat de pe situl rusesc) dar nu am gasit.M-am dus la un magazin depeise sa intreb dar s-au uitat aia la mine ca la un nebun.

Ma poate ajuta cineva cu un cod?

 

A 2-a problema.Difera prinderile intre cele 2 modele?cielonormal si executive?Din ca am gasit se potrivesc 2 modele de thule 4304 si 751 dar sunt date doar modelele pina in 1997 ca compatibile.

 

Multumesc

Edited by myke

Share this post


Link to post

Sine cu capace ai putea cauta la dezmembrari! Iar suporti (+barele transversale) gasesti si la hipermarketuri.

Totusi stiu ca e o diferenta intre sinele de la Cielo pana in 97 (GL, GLE) si Executive! Dar uite-te printr-o parcare ceva si fa o comparatie intre modele (ce ai tu si alt Cielo)

Edited by cristidavid

Share this post


Link to post

Sine cu capace ai putea cauta la dezmembrari! Iar suporti (+barele transversale) gasesti si la hipermarketuri.

Totusi stiu ca e o diferenta intre sinele de la Cielo pana in 97 (GL, GLE) si Executive! Dar uite-te printr-o parcare ceva si fa o comparatie intre modele (ce ai tu si alt Cielo)

 

Toate cielourile care le-am vazut erau fara capace pe sina.de aceea intrebam.Tu ai capace?

Share this post


Link to post

Intre sinele de prindere portbagaj nu e nici o diferenta intre GLE si Exe.

Doar ca la Exe ornamentul nu are acele capacele glisante.

 

Ce pot sa iti spun - ornamentele ies destul de usor prin glisare spre spate sau fata - poti pentru timpul in care vrei sa folosesti barele sa dai ornamentele jos de tot, ele neavand alt rol decat cel estetic.

 

Despre compatibilitate - eu am bare de la automaxi (ieftineli) din auchan, vrei 130lei cred ca am dat pe ele, si erau pentru Nexia, Opel astra F (parca) si inca o chestie - daca mai gasesc hartia postez.

Edited by madkat

Share this post


Link to post

Mike, da eu am capace glisante! se apasa putin si apoi culiseaza pe o sina. Apoi acolo pui piciorul suportului.

Madkat, tot pe la hipermaketuri am vazut suporti de nexia pt noi. Odata cand am avut nevoie am incercat sa pun unul de la un logan. Bineinteles ca n-a mers. Au alt sistem de prindere!

Share this post


Link to post

In primul rind va multumesc pentru raspunsuri :osanale:

 

Intre sinele de prindere portbagaj nu e nici o diferenta intre GLE si Exe.

Doar ca la Exe ornamentul nu are acele capacele glisante.

 

Ce pot sa iti spun - ornamentele ies destul de usor prin glisare spre spate sau fata - poti pentru timpul in care vrei sa folosesti barele sa dai ornamentele jos de tot, ele neavand alt rol decat cel estetic.

 

Despre compatibilitate - eu am bare de la automaxi (ieftineli) din auchan, vrei 130lei cred ca am dat pe ele, si erau pentru Nexia, Opel astra F (parca) si inca o chestie - daca mai gasesc hartia postez.

 

 

Stiu ca se poate scoate aparatoare prin aluncare.Problema este ca din cauza frigului s-a rupt cind trageam de ea.Mi-a trecut si cheful de ski.Si in plus se zgarie frumos lacul.

Pina la urma am gasit codurile.

Sper sa fie cele cu fante. :scarpin:

 

96193051 / 96193052 Rail, a-roof,lh / rail, a-roof, rh dimensiune 1300x30x5

Denumirea in romana este "sina plafon"

Edited by myke

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...