Jump to content
Sign in to follow this  
bobalex18

Putin Ajutor Pentru O Achizitie Nubira

Recommended Posts

imi doresc ca intr-o luna maxim 2 luni sa-mi cumpar o Nubira.

Ma indrept spre varianta CDX? Diferentele optiunilor intre CDX si SX sunt concludente? Din punct de vedere al pretului, diferentele sunt insesizabile.

Acea "combina" audio este ok? Sau va trebui sa o schimb? Sistemul de sunet multumeste un utilizator cu nevoi normale sau va trebui sa schimb intregul sistem de sunet?

Jentile de 14 sunt calitative? Ma sfatuiti sa le schimb cu unele de 15?

Ca an de fabricatie, ce ma sfatuiti? Masinile mai noi sunt mai slabe calitativ(problema daevoo Craiova)?

Merita instalata o instalatie de gaz(secventiale)?

Faruri cu lupa(pt xenon) se gasesc la dezmembrari(fara sa fie pentru U.K.)?

La ce detalii sa fiu atent cand o cumpar? Posibile defectiuni ce le pot sesiza la cumparare si a caror remediere sa fie scumpa(mentionez ca am cercetat foarte atent forumul, in ultima luna petrecand zilnec peste 2 ore citind replicile fiecaruia la diferite probleme)?

Alte amanunte pe care ar fi bine sa le cunosc?

Ca alegere intre Nubira, Logan sau alta masina straina fara sa depaseasca 3500 de euro (pret de achizitie) ce ma sfatuiti? Eu as prefera Nubira(sunt oltean).

In familie am avut cielo timp de 1 an si am fost extrem de multumiti de ea dar in urma cu 2 ani l-am vandut din cauza unor probleme financiare. Masina o cumpar pentru mine (24 de ani) iar datorita job-urilor am nevoie de o masina de "om serios".

Cat de curand sa ma alatur intalnirilor (de 1 an de zile m-am mutat in bucuresti)

Multumesc pentru atentie si sper sa nu deranjez

Share this post


Link to post

Salut

Am sa incerc sa-ti raspund si eu,cat de bine ma pricep.

La rand: -parca CDX-ul franeaza un pic mai bine,sistemul audio este ok(fara pretenti prea mari),jantele de 14 sau 15 singura diferenta este aspectul masini. Ca regula masinile mai noi sunt mai bune,dar exista si excepti, o instalatie de GPL merita daca faci cel putin 10000 de km pe an,merita si secventiala daca-i faci prin oras sau conduci mai sportiv.Farurile sunt bune eu nu cred ca merita o investitie asa de mare de la inceput. Nubira are probleme la suspensi asta ar trebui sa verifici in primul rand.Ca dotari,tinuta de drum,confort si aspect nu poti sa compari Nubira2 cu loganul, pe la 3000-3500E ar trebui sa gasesti una foarte buna.Un alt mare avantaj este pretul pieselor de schimb.Astea ar fi avantajele si dezavantajele.Eu sunt multumit de nubira.

Bafta

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...