Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Urgent - Cum Ajung La Spitalul 9

Recommended Posts

Adresa este:

 

Spitalul "Prof.Dr. Alexandru Obregia" - Sos. Berceni, nr 10-12

 

Intrebarea este, cum ajung acolo, venind de la Petre Ispirescu (Rahova).

 

Multumesc, si va rog mult, fara glume proaste. Am nevoie URGENT (juma de ora).

Share this post


Link to post

Harta din Pagini Aurii, cu ea m-am descurcat perfect, dar trebuie sa o ai la tine. Harta mea avea si ghidul strazilor.

O alta solutie ar fi sa te sui in masina si sa pleci spre soseaua Berceni (banuiesc ca stii unde e)si de acolo sa verifici numerele de la parterul blocurilor al doua blocuri consecutive, afli astfel sensul de numerotare, si apoi cauti numerele care te intereseaza mergand pe sensul ala. Asta daca e adresa corecta. Eu asa procedam cand lucram la agentia imobiliara si n-am dat gres niciodata, nici cand am facut Bucurestiul pe toate partile. Mai mult nu am cum sa te ajut.

Sau TAXI :thumbl:

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Luci ar trebui sa stie ca sta in zona dar el deocamdata e plecat la clienti... da-i un tf, daca ai numarul lui... :thumbl: eu, din pacate, am fost cu el prin Berceni dar nu stiu exact unde e...

Share this post


Link to post

Venind dinspre Brancoveanu, ajungi in intersectia de la P-ta Sudului. In dreapta e strada aia pe unde o iau troleiele, iar in stanga e Calea Vacaresti.

Tu mergi inainte. Cand ajungi in dreptul pietei, imediat dupa gura de metrou, faci putin dreapta pe o strada cu scuar pe mijloc. Aia e sos Berceni, iar spitalul, din cate stiu ar trebui sa fie pe partea dreapta, nu foarte departe de piata.

 

Tocmai mi-am dat seama ca am omis partea "cum ajungi pana la P-ta Sudului":

Din Rahova, in intersectia cu Mc. Donalds, o iei pe Trafic greu (parca asa-i zice) in dreapta daca te uiti spre Unirii, tii linia de tramvai - la un moment dat se ramifica tramvaiul tu mergi in dreapta. Astfel o sa ajungi la Intersectia cu Cimitirul Belu. De acolo mergi drept spre Brancoveanu, apoi P-ta Sudului si continuarea e mai sus.

Edited by totti

Share this post


Link to post
O alta solutie ar fi sa te sui in masina si sa pleci spre soseaua Berceni (banuiesc ca stii unde e)si de acolo sa verifici numerele de la parterul blocurilor al doua blocuri

Eh... problema e ca nu stiu sa ajung pe Soseaua Berceni venind din Rahova!!! Stiu sa ajung la Big Berceni, venind dinspre Dristor. Acolo ma blochez, ca nu stiu care din cele trei strazi care se fac din intersectia aia, e Sos. Berceni!

Share this post


Link to post

cum iesi de pe petre ispirescu faci dreapta spre centru si mergi pana la intersectia de unde tramvaiul o ia la vale spre unirii (mi se pare ca e urmatoarea intersectie dupa aia cu trafic greu. de acolo faci dreapta pe viilor si o tii tot asa pana ajungi la BIG berceni...de acolo pe strada cu OMV (cred ca se vede de la intersectie) si gata dupa omv ai ajuns. singura problema e nu stiu parca e o portiune din viilor pe care se lucreaza si se merge prost.(cratere)

Share this post


Link to post

NFS, Vezi ca am modificat postu anterior

Share this post


Link to post

Ok, cred ca o sa ma descurc, va multumesc frumos :X , acum plec de acasa asa ca nu mai e de actualitate.

 

Bine e sa ai forum! :) >-

Share this post


Link to post

M-am descurcat, multumesc frumos inca o data tuturor pt ajutor. :osanale:

Vlad, avushi dreptate... portiunea aia e jale! Viteza I e prea mult!

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...