Jump to content
Sign in to follow this  
IceBling

Reprogramare Inchidere Centralizata?

Recommended Posts

salutare tuturor

 

 

am un aveo sedan 1.2, 2007 si am fost chemat in service la radacini vitan, unde mi-am facut reviziile si reparatiile pana acum, pentru reprogramare "alarma". le-am spus ca nu am alarma si le-am zis ca poate pentru inchiderea centralizata. doamna care m-a sunat mi-a zis ca pentru inchidere si m-a programat pentru saptamana viitoare. am uitat sa intreb daca ma costa ceva, dar ma interesez saptamana viitoare. Nu am probleme cu inchiderea si vroiam sa stiu daca au mai fost si altii in situatia mea.

 

scz... am postat de 2 ori

Share this post


Link to post

Iti scoate tiuiala de la "alarma", deci nu o sa mai auzi piuing goarna cand incui/descui masina din telecomanda. Eu i-as refuza.

Share this post


Link to post
... Eu i-as refuza.

Normal, si eu, daca as trai intr-o zona rurala, neafectata de urbanizare, as lasa sunetul pe goarna.

Share this post


Link to post

La mine piuie o data la inchidere si de doua ori la deschidere. Goarna e slaba, de 12 sau 20w. Nu cred ca am trezit pe nimeni niciodata cu jegul ala. Au altii alarme MULT mai galagioase decat ce e pe un aveo. Iar la sedan e o chitaitoare jalnica, abia o auzi. Stau eu in zona rurala, insa cand mai vaslesc spre civilizatie nu am observat sa tipe vreunul la mine sau sa imi dea politia amenzi ca surzesc lumea sau ca trezesc copiii.

Share this post


Link to post

As mai adauga ca degeaba ai o alarma care se armeaza/dezarmeaza silentios daca e atat de prost reglata incat trezeste un cvartal intreg cand iti sare o pisica pe masina...

Share this post


Link to post

A mea nu declanseaza decat la fortare (totusi niste copii au reusit sa o activeze- erau numai urme de maini pe ea). Au altii alarme care tiuie la cea mai mica atingere- si daca dai cu sacosa in spoiler urla ca dracii pana isi face pomana proprietarul sa o dea inapoi in stand-by.

Share this post


Link to post

- am fost cu ea si mi-au reprogramat alarma si sincer sunt mai multumit ca nu se mai aude zgomotul claxonului la armare. singurul dezavanaj pe care cred eu ca il are este ca trebuie sa verific vizual daca am incuiat :mrgreen: , in rest merge ca inaite

Share this post


Link to post

- am fost cu ea si mi-au reprogramat alarma

 

salut, sa inteleg ca este cea montata pe claxon din fabrica, daca e asa la cele din 2008 vin deja fara activarea claxonului la armare si dezarmare.

am mai vazut pe undeva pe aici tot legat de alarma si nu imi este foarte clar, de ce la portbagaj se activeaza doar daca il trintesti mai tare ? iar la simpla deschidere nu ?39000000.gif

 

gasim vreo explicatie ?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...