Jump to content
Sign in to follow this  
tarabostes

Honda Accord 2009

Recommended Posts

Deoarece consoarta nu a dorit sa se desparta de Matiz, am renuntat la Almera in locul Buburuzei si am trecut la un sedan din clasa medie. Am luat o Honda Accord insa pe lista scurta s-au mai aflat Mazda 6, Passat, Mondeo etc.

Accordul e pe benzina, motor 2L iVTEC 156 CP, cutie automata insa cu padele pe volan pentru schimbat manual.

Este primul nivel de echipare, ca dotari existand: dublu climatronic, ESP, TCS and stuff, 8 x airbag, 8 x boxe, comenzi pe volan, torpedo refrigerat etc.

Condusul este o placere, motorul trage si suna foarte bine, urca rapid in ture, iar cutia AT ofera un plus de comoditate.

Masina nu exceleaza ca spatiu interior (mai ales pentru locurile din spate) dar este insa foarte confortabila, lucru care se simte mai ales la drum lung,la 140kph motorul are pana in 3000 de ture, iar nivelul zgomotului este foarte redus.

Ca performante este penalizata de cutia automata cu precadere la viteze mici unde nu se simt cei 156 CP din cauza lag-ului cutiei (motorul se tureaza dar reactia masinii este intarziata) peste 100 kmp comportamentul se schimba, iar cu kick down (apasarea brusca a pedalei pana la fund) da niste senzatii foarte misto. Ca viteza max nu am trecut de 210 insa a fost limita drumului nu a masinii.

Consumul urbaneste cam intre 12-14 (Bucuresti, mers zilnic in aglomeratie) iar extra cam 7-8 (mers vioi 120-140.

O sa revin si cu alte detalii.

 

LE - mi-am dat seama ca nu am poze doar cu masina :(

post-151-126194328489_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos.

 

Asteptam poze, prime impresii, etc.

 

 

 

 

Share this post


Link to post

Frumoasa prezentarea, dar lipseste cu desavarsire... Masina! 40000000.gif

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...