Jump to content
Sign in to follow this  
geo_myly

Cum Scot Si Eu Grila Din Fata Radiatorului Cielo?

Recommended Posts

cum scot si eu grila din fata radiatorului cielo,vreau sa verific clacsoanele ca se aud incet sau sa -le schimbam .scos cele 3 suruburi de deasupra dar are un sistem de prindere care banuiesc ca e prins de faruri

post-22378-1247987884_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Dupa ce desfaci cele 3 suruburi de sus, te uiti atent langa suruburile din stanga si dreapta si o sa vezi doua gaurele. Pe acolo bagi o surubelnita lunga si impingi 2 cleme care sunt prinse de urechile farurilor. Nu trage de ea ca o sa ramai cu clemele in mana. Sper ca ai inteles, nu stiu cat de bine m-am exprimat... data viitoare cauta pe forum mai atent ca sigur gasesti o explicatie la tot ce te intereseaza.

Share this post


Link to post

Legat de clemele alea Tbird... Nu ai idee unde gasim pe la noi? Ca de fiecare data cand trec pe langa un magazin Daewoo, ma duc intreb, le arat piesa respectiva si se uita lung la mine ca nu au mai vazut asa ceva... Eu am avut numai o clema buna, iar cealalta era rupta... Bineinteles ca model o foloseam pe aia buna :D

Share this post


Link to post

Banzay, sincer nu am nici cea mai mica idee... eventual pe comanda, dar ar trebui sa aflam cod-ul. Cred ca cel mai repede la dezmembrari.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...