Jump to content
Sign in to follow this  
zeusent

Motoras Macara Electrica Fata Stanga

Recommended Posts

Nu prea ma pricep la chestiile astea cu parcurile de dezmembrari, si sa sun aiurea la tot ce inseamna asa ceva mi se pare pierdere de timp si bani.

Ma gandeam ca poate stie careva de unde as putea face rost de un motoras pentru o macara electrica de pe partea stanga fata (partea soferului ca sa inteleaga toti :) ) Al meu a clacat, si pe vremea asta ma clocesc in masina (AC-ul are o conducta sparta - cam praf masinutza mea :) ) si de unul nou nu am bani :| e 250 RON si mi se pare PREA mult pentru un motoras electric.

 

So... anybody can help?

 

Merci anticipat!

Share this post


Link to post

Daca vrei sa modifici macaraua, poti pune un motoras de Cielo arunca un ochi mai jos la TUNING/ Geamuri electrice Matiz.

Share this post


Link to post
Daca vrei sa modifici macaraua, poti pune un motoras de Cielo arunca un ochi mai jos la TUNING/ Geamuri electrice Matiz.

 

Nu vreau sa modific macaraua, ci vreau sa-i schimb motorasul care a "murit" Am un Matiz de prin 99 cu geamuri electrice pe fata (din fabrica) si acum vreo 3-4 luni a crapat motorasul de la geamul stanga de pe fata. Cum ziceam si mai sus unul nou e vreo 250 RON... Ma gandeam ca stiti ceva de vreun parc de dezmebrari unde sa gasesc un "frate" pentru gigantul meu de la care sa "fur" motorasul...

Share this post


Link to post

Nu te pot ajuta, cauta siteuri de dezmembrari sau de piese sh daca nu gasesti la tine in oras.

LE: Am vazut ca nu esti dispus sa faci chestia asta...nu cred ca te poate ajuta cineva si in plus cred ca e mai mult anunt de bursa asta... 8-|

Edited by Robert_MNW

Share this post


Link to post

Profilu meu e cam vechi si needitat demult :) M-am mutat de vreo 2 ani in Bucuresti, si de cautat pe site-uri de dezmembrari am cautat, dar nu am reusit sa gasesc decat anunturi de genu "Matiz din anul x" :|

 

Chiar nu vreau sa arunc banii pe telefoane sunand la toate anunturile respective doar ca sa aflu ca au sau nu un motoras nenorocit :-S Zic eu ca am toate sansele sa sar cu factura de tel mai sus de pretul motorasului pe care-l caut... Ma gandeam ca sunt persoane pe aici care au fost interesati de subiectul asta si ca m-ar putea indruma catre o tinta mai putin nesigura.

 

Scuze daca am deranjat cu post-ul meu. Cat despre bursa? What's that ? :D

Share this post


Link to post
Profilu meu e cam vechi si needitat demult :) M-am mutat de vreo 2 ani in Bucuresti, si de cautat pe site-uri de dezmembrari am cautat, dar nu am reusit sa gasesc decat anunturi de genu "Matiz din anul x" :|

 

Chiar nu vreau sa arunc banii pe telefoane sunand la toate anunturile respective doar ca sa aflu ca au sau nu un motoras nenorocit :-S Zic eu ca am toate sansele sa sar cu factura de tel mai sus de pretul motorasului pe care-l caut... Ma gandeam ca sunt persoane pe aici care au fost interesati de subiectul asta si ca m-ar putea indruma catre o tinta mai putin nesigura.

 

Scuze daca am deranjat cu post-ul meu. Cat despre bursa? What's that ? :D

 

 

0744 629 592 sau 0722 427 350 Rxm se numesc si sunt la iesire din pantelimon(aproape de selgros) pe stanga la o casa..au afis mare cu piese daewoo si costa 40 sau 50 ron

Edited by bishnitzarul

Share this post


Link to post

Merci mult gagiule! :D Am gasit exact ce-mi trebuie :) Recomand pentru toti cei care aveti nevoie de asa ceva. Motorasul e SH dar este 45 RON in loc de 250... Super belea!

Share this post


Link to post

Daca ajuta pe cineva, eu am desfacut motorasul pentru ca nici la mine nu mai mergea. Am constatat ca periile si rotorul erau pine de vaselina care s-a scurs de pe axul melc al rotorului. Am curatat bine cu sprey de contacte rotorul, perii si tot ce mai era acolo, Am uns cu vaselina ceramica axul cu melc . Am montat la loc, cu ocazia asta am curatat si uns macaraua si acum functioneaza ca nou. Mult mai bine ca inainte.

Am salvat un motoras de 300 de lei

Edited by Doru_Neo

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...