Jump to content
Sign in to follow this  
lawless27

Zgomot Ciudat Din Zona Bordului

Recommended Posts

azi noapte dupa un drup de aproximativ 400 km a inceput sa se auda din zona bordului, volanului un fel de suierat.oricum nu se auzea tot timpul si cand apasam frana sau luam curbe mai maricele se oprea.ati mai patit careva la fel?oare ce ar putea fi?ms

Share this post


Link to post

Suierat la curbe f strinse, mai ales cind duci volanul la capat de cursa? E de la servo dupa cite stiu, si la mine face la fel...

Daca e in timpul mersului in linie dreapta...habar n-am :) dar banui ca tot de la servo alt suierat pe la bord ...de la instalatia de aer?

Share this post


Link to post

in timpul mersului in line dreapta se aude.am mai intrebat pe cineva si spunea ca s-ar putea sa fie de la instalatia de aer.ce e dubios incetarea cand apas frana.cand iau curbe la fel "tace"

Share this post


Link to post

Vezi sa nu fie membrana sparta la servofrana !

Share this post


Link to post

o sa ma duc sapt asta sa vedem.o sa le zic de membrana sparta.ms

Share this post


Link to post

nu stiu ce sa-ti zic... la mine la Cielo se auzea la fel, se auzea chair foarte urat... si m-am dus la un electrician si mi-a spus ca e probabil sa fie de la casetofon, am inceput sa rad si ma plecat... dupa vreo luna mi-am luat un Panasonic si intradevar nu se mai auzea absolut nimic, nu inteleg nici astazi de unde pana unde era problema asta, dupa logica mea nu prea avea de ce sa se auda vajaitul ala in bord

Share this post


Link to post

am fost si mi-au zis de membrana aia de la servo-frana.aia e sparta.s-a rezolvat problema. :thumbl:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...