Jump to content
Sign in to follow this  
dark_M

Cat Lichid De Frana Intra In Instalatia De Tico?

Recommended Posts

Sant un proaspat proprietar al unui tico(de 2 luni) si sant f multumit de el...aproape.Am 2 probleme:1-vreau sa schimb lichidul de frana din toata instalatia si nu am gasit pe nicaieri cat lichid intra in instalatie.

2-la scurt timp dupa ce l-am cumparat a inceput sa bata in partea dr ceva la gropi;am vb cu un amic mecanic,s-a uitat,a zis ca e pivotul,ok.Am schimbat ambele brate si bucsele de la bara de torsiune;pt vreo saptamana a fost ok si iar a inceput sa bata.Am verificat din nou la amic si a zis ca totul e ok.PS:bataia apare doar daca e cald afara sau merg mai mult de 5-7 km.cand e rece nu bate nic...ma dispera.e o bataie de genu ca ar batea ceva in podea in partea dr.

Daca a mai patit cineva ceva d egenu dati-mi si mie o idee.multumesc anticipat

Share this post


Link to post

Iti cumperi un flacon de dot3~4 din magazin.Iti va ajunge.In general la tico,bataile pe partea dreapta provin dintr-o bucsa caseta de directie.Nu vine de la motor?

Share this post


Link to post

Vezi ce flacon ( sau cat ) iei, ca sunt de 220, 250, 345, 500 ml. Nu stiu la Tico, la Matiz scrie 0,45 ml.

Share this post


Link to post

Eram obosit...cel mai bine ia de 500 ml ca sa iti ajunga si pentru aerisire.M-am uitat pe flaconul meu,e de 500 ml si cam jumatate folosit.

Share this post


Link to post

bataia nu vine de la motor.e aproximativ aceeasi bataie pe care o aveam si inainte de a schimba bratele.ceva de genu ca si cum ar bate bratul direct in podea

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...