Jump to content
Sign in to follow this  
pimp_gore

Am O Problema Cu Casetofonu'

Recommended Posts

Am capatat un radio cd cu mp3 marca Nikjan (se poate sa nu fi auzit nimeni de firma asta, nici eu pana acum) si am o chestie la el care ma enerveaza. Initial cand am luat masina aveam doar boxe pe fatza (probabil cele din fabrica). Mi'am cumparat 4 boxe, de 13 cm pe spate si de 10 cm pe fatza, in speranta ca se va auzii mai bine, dar cred ca e o chestie de la casetofon pt ca nu se aud basii aproape deloc, cred ca se aud doar mediile si inaltele. Problema e ca plec cu masina, dau drumu' la casetofon, se aude prost si dintr'o data ma trezesc ca incepe sa se auda bassu' foarte bine adik e ca si cum as pune alt casetofon atunci in mers, insa minunea de a se auzii bine nu ma tine decat pana se termina melodia respectiva (depinde ce melodie e cand incepe casetofonu' sa scoata bine). Ma gandeam ca ar putea fi vreun contact imperfect prin casetofon. Poate se pricepe cineva la asa ceva sa imi zica ce ar putea fi ?

Edited by pimp_gore

Share this post


Link to post
... insa minunea de a se auzii bine nu ma tine decat pana se termina melodia respectiva (depinde ce melodie e cand incepe casetofonu' sa scoata bine).

O mai pui o data!

Share this post


Link to post

Hm..casetofon?.Poate sa fie de la o gramada:cap de redare,casete magnetizate,mecanismul pt sustinerea benzii pe capul de redare uzat..etc.Ce sa mai..e treaba de service.

Sau cum s-a citat mai sus.

Share this post


Link to post
Hm..casetofon?.Poate sa fie de la o gramada:cap de redare,casete magnetizate,mecanismul pt sustinerea benzii pe capul de redare uzat..etc.Ce sa mai..e treaba de service.

Sau cum s-a citat mai sus.

 

e cu mp3. e radio cd. am uitat sa precizez

 

 

 

Am incercat si varianta propusa de NFS insa nu merge. Se aude bine numai cand vrea el, nu depinde de melodie. initial am crezut ca e vorba de viteza cu care scriam cd-urile...am incercat de la 8x pana la 42x si tot degeaba

Share this post


Link to post
Am incercat si varianta propusa de NFS insa nu merge. Se aude bine numai cand vrea el, nu depinde de melodie...

Deci numa' cand vrea mushkii mei, da?

Share this post


Link to post
Deci numa' cand vrea mushkii mei, da?

ar fi bine asa ca poate ai putea sa faci u sa se auda tot timpu', dar din pacate cu casetofonu' nu pot sa ma inteleg...

Share this post


Link to post

Pai in acest caz e o problema interna de soft si trebuie dus la un service...totusi cu foarte slabe sanse de a fi reparat.Posibil sa fi plecat din fabrica cu aceasta problema.Nu cred ca poate sa-ti spuna cineva pe forum ce are...Cu toate acestea scrie un cd cu cateva mp3-uri dar care sa aiba un bitrate mic (128) si care sa nu varieze foarte mult. Probeaza-l asa.Daca nu stii cum sa le faci..roaga-l pe cineva,sau posteaza in topicul respectiv.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...