Jump to content
Sign in to follow this  
Belbody

Turul Adriaticii

Recommended Posts

Excursie pentru recuperarea mamei din Italia la munca... (de jos). Pentru ca locatia din Italia era Lecce si noi in Cehia, am decis sa facem excursia mai picanta si sa o luam pe coasta estica a Adriaticii si sa trecem cu feribotul in Italia. Intoarcerea a avut loc prin Italia. Din toate locatiile, greu de ales ce e mai frumos, totul te impresioneaza intr-un mod diferit. Oricum Albania e o caricatura de tara, e frumoasa e picanta. Nu exista reguli de circulatie, sosele cand bune cand foarte rele, in orase e asfaltat doar in centru. :D politia e peste tot dar cred ca doar de forma, se merge ca la nebuni...dar frumos... mancarea super, chestii orientale amestecate cu europene, limba o turca amestecata cu slava...totul extrem de ieftin... lumea prietenoasa. (engleza, italiana) In Italia nu am facut poze pentru ca am parcurs-o numai pe autostrada cu exceptia bucatii Rimini - Venezia... parcursa noaptea.

 

Fotografii aici: http://picasaweb.google.com/otommaniac/Adr...feat=directlink

Share this post


Link to post

Salut,

 

Cat a fost ferry-ul?

Share this post


Link to post

96 de euro. Zice in poze. Poze pe care le-am studiat atent si care m-au impresionat profund, evident, Albania a fost cap de afis. Atatea contraste, atata uimire am avut intiparita pe fata... Touareg-uri langa rable ordinare, oameni necajiti, viata care pare atat de grea...carute cu cap de duba...miei taiati in strada...spalatoria aceea auto care efectiv m-a coplesit...Se traieste mai greu ca la noi, se traieste prost. Mi-a placut in schimb curatenia impecabila a restaurantului unde ati mancat...oameni modesti dar mandri,( in sensul bun) banuiesc. Prietena ta sta de vorba cu diversi oameni pe acolo...in ce limba se intelegeau, exceptand marinarul roman care, unde altundeva, se gasea pe un vas?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...