Jump to content
Sign in to follow this  
komy

Spoiler Sport Matiz

Recommended Posts

Vrei sa spui 10mm, nu cm.

Nus' ce sa zic, ian de mai studiaza fizica de a 7-a parca, cind invatam despre resorturi ... mi se pare o solutie suficient de intruziva ca sa n-o iau in considerare, dar e drept ca e foarte ieftina; io ma gindeam la arcuri sport, cu amortizare progresiva.

 

 

Da, ai dreptate, dar unde gasesc eu arcuri sport, si la un pretz acceptabil?

Share this post


Link to post

Octavian, te felicit si eu pentru modificarea rotilor! Arata belea-de-belea!

Dar producatorul zicea ceva si de schimbarea casetei de directie, daca treci la anvelope de 175 :scarpin: ... Ai facut asa ceva?

Share this post


Link to post
Da, asta este urmatorul pas. Vrau sa tai o spira din arcuri, dar inca nu stiu ce ar insemna asta in afara de faptul ca masina coboara cu aprox. 10 cm...se modifica ceva?....stie cineva sa-mi spuna cum se comporta dupa aceea?

Merci

 

alta varianta ar fi sa pui arcuri de tico pentru ca sunt mai joase decat cele de matiz.

Merge ca am probat eu :)

Succes

Share this post


Link to post

Octav , taie linistit 2 spire si masina va fi mai rigida si va raspunde mult mai bine la viraje...si apropo.. jantele pe 15 sant cele mai indicate , in plus de asta vei gasi mult mai usor cauciucuri, cat despre 14 ...mama,mama... pana gasesti 185 50 14 sau 195 50 14...te apuca nebunia. In cazul in care gasesti vreau si eu vre-o 6... Serios... :) >-

Edited by Shenck

Share this post


Link to post

Man de unde ai luat prelungirile alea pt matiz din cauciuc ???? ( persoana fiind Hellcat )

Edited by ang3lfir3

Share this post


Link to post

Sal daca pot comanda si eu un spoiler ca acela din koreea ar fi perfect deci daca cumpara cineva sa stie ca particip si eu la matrita asta daca este din fibra de sticla cam atat mersi astept mail

Share this post


Link to post

sal deci eu cumpar daca participici si tu mercsi n-am mail

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...