Jump to content
Sign in to follow this  
VIPER

Bacul La Drobeta - Cat Costa?

Recommended Posts

Dragii mei, care aveti idee cat costa trecerea cu bacul la Drobeta Turnu-Severin, in Bulgaria? Ma intereseaza pret/masina.

 

Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post

Pai 1. cred ca faci o confuzie: cu bacul la bulgari treci pe la Calafat! (vis-a-vis de Drobeta e Serbia, trust me ;) sau, ma rog, poti sa pleci si de la Drobeta, si te lasi in voia curentului =)) )

 

si 2. nu stiu cit costa, in schimb stiu ca nu are un orar fix (am dat telefon si m-am interesat, asta vara, daca treceam pe acolo, scuteam 200km din drumul spre Kosovo). Pleaca in momentul cind se umple, adica (,) cind se string vreo 30 de masini, cite incap pe bac!!!

Share this post


Link to post

Cum zici mantale, io cu zoologia stau tare prost. Calafat sa fie. Cat sa fie oare trecerea, aia ma roade? Apoi, cartea verde si asigurarile medicale se pot face si la vama? E mai bine sau nu? Apoi, ce acte trebuie sa am la mine avand in vedere ca masina e in leasing?

 

Scuze ca apar mai multe intrebari...

Share this post


Link to post

Sar'na. Doar ca unele chestii de acolo sunt aberante... Cartea de identitate nu am cum sa o am, e la firma de leasing... De exemplu... Apoi, nu mi-e clar: imputernicirile de la firma de leasing si de la firma beneficiara, trebuie sa fie normale, sau autentificate la notar? Ca multi din cunoscutii mei au trecut cu acte normale, stampilate de firma si atat... E o ceata imensa...

Share this post


Link to post

la turnu severin se trece pe roti, adica pe podul de la portile de fier...

depinde unde vrei sa ajungi

Share this post


Link to post

La mine a fost cu acte normale, adica doar stampila si semnatura, fara notar. De fapt nici nu ne-a intrebat la vama deci... :-?

 

De ce vrei sa te chinui cu cartea verde la vama? Nu crezi ca poti sa o rezolvi in Bucuresti? Aici ai avantajul terenului propriu daca ma intelegi... :thumbl:

Share this post


Link to post
Pai 1. cred ca faci o confuzie: cu bacul la bulgari treci pe la Calafat! (vis-a-vis de Drobeta e Serbia, trust me ;) sau, ma rog, poti sa pleci si de la Drobeta, si te lasi in voia curentului =)) )

 

si 2. nu stiu cit costa, in schimb stiu ca nu are un orar fix (am dat telefon si m-am interesat, asta vara, daca treceam pe acolo, scuteam 200km din drumul spre Kosovo). Pleaca in momentul cind se umple, adica (,) cind se string vreo 30 de masini, cite incap pe bac!!!

 

 

inteleg ca ai fost in Kosovo prin drobeta.ai putea, te rog, sa-mi dai detalii, m-ar ajuta f.mult

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...