Jump to content
Sign in to follow this  
TRAKE

Vopsit Spoiler Maty Gry Poliy

Recommended Posts

A incercat cineva sa-si vopseasca singur spoilerul cu spray ? Iese bine , sau sa o las balta? As dori sa vopsesc spoilerul la culoarea masinii. Multumesc anticipat pentru ajutor.

Share this post


Link to post

Nu iese bine cu sprayul. Trebuie o anumita nuanta, altfel iese...nasol rau. Gaseste o vopsitorie buna, era parca pe str. frunzelor, sau pe merisor nu mai stiu exact sau poate merg eu odata si intreb ca si eu vreau sa vopsesc spoilerele.

Share this post


Link to post

Nu-ti iese SIGUR cu spray... Unu pentru ca trebuie curatat bine, dat cu primer pt plastic inainte (Daca nu se coscoveste), 2 pt ca nu poti sa-l vopsesti uniform si 3 pt ca nu ai cabina si va prinde gunoaie...

Share this post


Link to post

Totusi, de ce vrei sa-l vopsesti? Altii ar plati ca sa aiba spoilere negre sa nu se vada juliturile.

Share this post


Link to post

Unii sunt de parere ca arata mai bine cu ele vopsite. La loganul din familie dupa 2 ani de la vopsire (accident si spoilerul care a venit a venit nevopsit; vopsit la reprezentanta) s-a scorojit destul de nasol, fara se se bage masina prin crengi, etc. Deci conteaza si starea de suflet a vopsitorului, daca are chef sau nu de vopsit in momentul ala :)

 

Daca a facut cineva operatia asta, poate ne zice si noua un pret :)

Share this post


Link to post

Cum a zis şi Andrei, trebuie dat cu primer pentru plastic inainte de vopsire.

Share this post


Link to post

Primer corect, dar e o suprafata destul de mare. Chiar daca te duci la un laborator specializat si iti face spray la culoare, nu stiu cat o sa reusesti sa faci totul uniform. Imi aduc aminte de un mos, prin vara, in fata portii la mine vopsea o dacie alba cu spray-ul. Nu stiu ce a fost in capul lui, dar numai cerculete erau pe masina. Omul cred ca se gandea ca ii iese ceva bine, dar... Eu recomand in continuare o vopsitorie buna. Mai mult de un 2 milioane nu ar avea de ce sa ia nu?

Share this post


Link to post

Haideti sa va zic eu...in service la DAEWOO doua bari costa 7 mil sa le faci iar pe vopsea facuta pe calculator mi-sa cerut 5.5 pe materiale fara vopsit,deabia acum am gasit la intr-un alt loc cam la 1.8 materialele dar astept sa se incalzeasca afara sa le duc la cineva sa le vopseasca iar plastik primeru este 30 lei!

Share this post


Link to post

Iese si la spray daca sti cum sa dai dar nu o sa iti iasa culoarea masinii. DAca vreti sa va jucati va dau eu un spoiler nelovit, gata vopsit argintiu (vopsea originala).

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...