Jump to content
Sign in to follow this  
Vladutz2007

My Story

Recommended Posts

Numele meu este Vlad-Cristian.Am obtinut permisul in iunie.Parintii aveau inainte o Dacie galbena si si-au mai cumparat o masina LEGANZA.In toamna chiar vinerea dinaintea inceperii scolii niste prieteni m-au rugat sa ii duc si pe ei la Valcele.Zis si facut ,in apropiere de Drajna eu fiind intr-o coloana de masini asteptand sa treaca bariera bum odata din spate o bubuitura.Un alt sofer a intrat in mine "nu iau mai mers franele".El a spus ca i sa blocat ABS-ul.L-a asigurare baietii nu mi-au dat decat 1093 de lei.Eu am incercat sa le spun ca acum doi ani bagasem o gramada de bani in tinichigerie si vopsit + plus motor schimbat de 4 ani, insa ei n-au luat in calcul trebuia sa am facturile doveditoare la ce am facut.M-am resemnat si am luat ce 11 mil.Insa cand iam intrebat ca mie mio plateste ca pe o masina veche de ce platesc asigurarea ca la una noua,individul a tacut din gura si dupa un scurt moment au spus ca asa sunt legile.In prezent masina se afla la dezmembrari unde am mai recuperat 2 milioane.Cateva poze in amintirea ei busita si cum arata.

post-16756-1229423133_thumb.jpg

post-16756-1229423184_thumb.jpg

post-16756-1229423206_thumb.jpg

post-16756-1229423221_thumb.jpg

post-16756-1229423609_thumb.jpg

post-16756-1229423744_thumb.jpg

post-16756-1229423785_thumb.jpg

post-16756-1229423870_thumb.jpg

post-16756-1229423926_thumb.jpg

Edited by vladutz2007

Share this post


Link to post

Trista povestea ta...Trebuia sa pastrezi facturile.

Share this post


Link to post

Eu il pocneam cu un picior in balls si-i spuneam acelasi lucru, ca s-a blocat ABS-ul la trenul de rulare personal. Te-ar fi dus cam mult (timp, nervi si bani) sa-l dai in judecata sa-ti repare masina si el sa plateasca diferenta. Pacat... mai ales ca nu s-a blocat nici un ABS, a frant talimbul prea tarziu sau avea cauciucuri tocite de s-a dus taras. Macar s-a facut praf si a lui?

Share this post


Link to post

Greseala e greasala. Nu mai judecati in felul asta.

Share this post


Link to post

Ghinionul tau a fost ca te-a lovit un destept si ca ai avut avarii serioase. Cei de la asigurari ti-au dat cum scrie legea, nu ai ce sa le reprosezi; nu esti primul si nici ultimul care a patita asa ceva. Ar fi interesant daca ti-ar primi masina la programul rabla (nu e neaparat nevoie sa cumperi o masina noua ci doar sa te interesezi) si daca nu (sa-ti dea un act oficial ca refuza sa primeasca masina deoarece este accidentata), ai putea sa dai in judecata pe vinovat+firma de asigurari si sa ceri despagubiri pentru ca nu poti beneficia de programul rabla (care acum a ajuns la 3800 de roni pe masina parca). Oricum ceea ce ai patit tu e un mare ghinion!

Edited by Laurycã

Share this post


Link to post

Cel de la asigurari a spus ca degeaba il dau in judecata pe cel care ma lovit.Oricum si cel care ma lovit are de platit.Era masina firmei conducea o Skoda Fabia Combi si cand a intrat in mine i sa spart radiatorul,si pana la Bucuresti i s-a calat motorul si zicea ca are de platit vreo 100 de milioane firmei pt. motor.Insa ciudat este ca nu i s-au declansat airbagurile,asta inseamna ca nu avea centura pusa sau Skoda nu sunt bune de nimic ,pt ca si masina era destul de lovita, pt ca mine m-a proiectat in altul din fata o Skoda Superb, insa celui cu Superb nu i-a sa spart decat o lampa si bara putin julita.

Edited by vladutz2007

Share this post


Link to post

Nu cred ca te-a lovit suficient de tare sa i se deschida airbag-urile.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...