Jump to content
Sign in to follow this  
scatiu

Vand Anvelope Iarna 155/80/13

Recommended Posts

Anvelopele au un grad de uzura de circa 2%...sunt ca noi. Au fost cumparate de mine pentru Dacia de pescuit si dupa cateva drumuri a fost lovita in parcare si am primit o despagubire de la RCA-ul tipului care m-a lovit + bani la dezmembrari. Am ramas cu cauciucurile. Sunt luate din METRO si se numesc TRAYAL...au costat 100 ron bucata si le dau cu 240 ron setul complet.

Share this post


Link to post

Ceva poze? Tipul exact de anvelopa si data fabricatiei? Multumesc.

Share this post


Link to post

tipul exact de anvelopa este trayal t200...an de fabricatie nu prea stiu, sunt luate iarna trecuta, deci un 2007 cred...

post-10676-1227167395_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Te poti uita la un cod: de ex. 2406 incadrat intr-un oval, dupa inscriptia DOT? Scrisul ar trebui sa fie in relief.

Unde sunt fabricate? Multumesc!

Edited by cris06

Share this post


Link to post

nu stiu daca am eu timp sa ma uit la ele ca nu sunt acasa la mine...anvelopele se pot vedea in hypermarketul real(sper sa nu fie considerata reclama-dar nu am gasit pe net mai multe detalii despre anvelope) la 120 ron bucata si sunt identice

Share this post


Link to post

Pe fosta Dacie am tot acest tip de anvelope cu deosebirea ca sunt profil de vara.

 

S-au comportat EXCELENT si sunt destul de rezistente. Nu sunt resapate si nu au necesitat echilibarare rotile dupa montarea lor.

 

Sa aveti in vedere ca au inaltimea de 80 deci sunt un pic mai inalte. Arata ff bine masina cu ele.

 

 

Scuze de offtopic .

 

ps. pune un anunt de vanzare si pe Daciaclub. Sigur ai mai multe sanse de vanzare.

 

,,TRAYAL CORPORATION is one of the oldest firms in Serbia,

originally founded as the Gun-Powder Plant OBILICEVO back in 1889

,,

 

http://www.shts.org.yu/trayal_explosives.html

 

 

Ps. Am directionat eu anuntul. Trebuie stabilite datele de contact ale vanzatorului.

http://www.daciaclub.ro/-VAND-Anvelope-Iar...3--t131136.html

Edited by autom

Share this post


Link to post

o sa incerc si pe dacia...eu eram membru aici fiindca am un espero :) ...si anvelopele le achizitionasem pentru dacia de pescuit, dar nu a mai apucat saraca sa se bucure de ele :(

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...