Jump to content
Sign in to follow this  
Robert_MNW

Matiz De Craiova

Recommended Posts

... Daca [...] sistemul a suferit modificari (legea nu distinge sensul, in bine sau in rau) si daca se consemneaza asta in Procesul Verbal, adio Casco, cel din fata este lovit de 2x, si in spate si la portofel!

Ai omologat modificările?

a prietene as da orice sa vad cum ai zice tu la politist "sti domnu avea stopu prea luminat si de aia nu l-am vazut.." =))

Citeşte cu atenţie şi în întregime informaţia, înainte să te enervezi. E sâmbătă dimineaţa ;)

Share this post


Link to post

...

 

Da am inteles perfect sa ma lamureasca si pe mine si cine mai e interesat cum e cu casco de ce adio?

Nu sunt nervos sunt pus si simplu nelamurit :(

 

O zi buna tuturor!!!

Edited by tolin

Share this post


Link to post

În mare au cam aceeaşi politică, firmele de asigurări... de exemplu, iarna, în Germania, dacă faci accident şi se constată că rulai cu pneuri de vară nu vei fi despăgubit. Dacă faci accident şi eşti sub influenţa băuturilor alcoolice nu te despăgubeşte nimeni. Dacă faci/eşti implicat într-un accident rutier, şi se constată că accidentul s-a produs din cauza modificărilor aduse maşinii, fără ca aceste modificări să fie omologate, eşti bun de plată. Intervenind asupra sistemului de iluminare şi semalizare te afli în situaţia descrisă. Nu interesează pe nimeni că ai adus o modificare acestor sisteme, una în bine, după cum zici tu, un upgrade, cel care te loveşte din spate (cazul în discuţie vizează modificarea "triplelor") poate invoca acest lucru, dacă se constată şi se consemnează modificarea în procesul verbal, eşti bun de plată.

Share this post


Link to post

...

 

Multumesc!!!Sti sa explici ce trebuie si oricum ca sa nu mai fie discutii le-am dat jos la prima ora nu din cauza discutiilor ci din cauza ca nu mai aveam stop pe frana pe o parte din cauza pozitiilor de dacie (foarte calitative)

Edited by tolin
Nu mai cita inutil postarea anterioara

Share this post


Link to post

Si inca ceva dragut si folositor presiune ulei si voltmetru!

Share this post


Link to post

Sunt folositoare dar masina fiind mica o cam "incarci" cu lucrurile astea.

Share this post


Link to post

Ce traductor ai folosit si cum l-ai montat pt. ceasul de presiune ulei ?

Share this post


Link to post

Nu sunt sus deloc zic eu,iar de incarcat nu stiu ce sa zic nu mi se pare si sunt obijnuit nici portbagaj nu am asa ca :) ) nu ma deranjeaza prea mult si ceasul vine cu sonda lui daca asta intrebai.

Share this post


Link to post

O poza pe noapte sa va face-ti o idee!

Edited by Robert_MNW

Share this post


Link to post

frumoasa masina,sa o stapanesti sanatos! :) incearca sa-i faci acele alta culoare,o sa dea si mai bine,o zi buna!

Share this post


Link to post

Cu ocazia sarbatorilor ce se apropie a primit si masinuta mea niste huse noi si un stiker nou! :)

Share this post


Link to post

Frumoasa masinuta, sa o stapanesti sanatos! Dar totusi eu cred ca ceasurile alea ar da mai bine daca ar fi plasate putin mai jos...

Share this post


Link to post
Frumoasa masinuta, sa o stapanesti sanatos! Dar totusi eu cred ca ceasurile alea ar da mai bine daca ar fi plasate putin mai jos...

 

 

Multumesc,nu mai sunt ceasurile le am dat jos pentru ca m-am plictisit de ele :) )

Share this post


Link to post

Cateva poze cu ultima baie de pe anu asta...posibil! :) ) daca nu ingheata apa afara.

Share this post


Link to post

Frumoasa rau, mai ales jantele :D Am si eu niste intrebari: nu ii statea mai bine cu geamurile negre nu sa luceasca asa? Sunt ionizate cumva? Si matizul tau fiind E-sun roof, totusi ai fetele de usi de pe SE? Sau le-ai adaugat ulterior? :)

Share this post


Link to post
Frumoasa rau, mai ales jantele :D Am si eu niste intrebari: nu ii statea mai bine cu geamurile negre nu sa luceasca asa? Sunt ionizate cumva? Si matizul tau fiind E-sun roof, totusi ai fetele de usi de pe SE? Sau le-ai adaugat ulterior? :)

 

 

Multumesc,da sunt cumparate si montate ulterior iar geamurile m-am grabit si le am ionizat si acum imi pare rau sa le sterg.

Share this post


Link to post

Si cat ai dat pe fetele de usa? Eu am gasit la un 4 milioane cea mai buna oferta, dar decat sa dau pe ele, mai bine pun la un A/C, jante, cauciuce, suspensie, frana, etc.

Share this post


Link to post
Si cat ai dat pe fetele de usa? Eu am gasit la un 4 milioane cea mai buna oferta, dar decat sa dau pe ele, mai bine pun la un A/C, jante, cauciuce, suspensie, frana, etc.

 

 

Atat au fost cam 8-9 sute de mii bucata acum 2 ani cand am luat masina a fost primul lucru schimbat,cel mai bine iti cumperi jante si pui folii oricum lumea vede exteriorul masinii si nu interiorul dar mai conteaza sa te simti si tu bine.

Share this post


Link to post

Pai la asta ma gandesc, sa ma simt eu bine, eu nu dau 2 bani ca se uita unu' la masina si zice "cool man!", si stau in masina pe roata de rezerva > :) Jante, suspensie mai tare, lasata masina un pic mai jos, astea da, m-ar ajuta si le-as face pt mine, nu pt altii :) Numai bine!

Share this post


Link to post

Ce model de jante sunt si cat au costat?

Share this post


Link to post
Ce model de jante sunt si cat au costat?

 

 

TSR MOTEG si au fost 325 ron bucata.

Share this post


Link to post

Alte poze alte modificari..

1.Oglinzi "carbon look"

2.Led la plafoniera

3.Eleron "custom" daca pot sa zic asa.

Edited by Robert_MNW

Share this post


Link to post

Revin si eu cu cateva poze si imbunatatiri!

Vopsit barile oglinzile si manerele in culoarea caroseriei, autocolant negru mat pe plafon, nuca schimbator piele , geamuri electrice si cam atat :scarpin:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...