Jump to content
Sign in to follow this  
Satori

Honda Jazz

Recommended Posts

Super masina. Sa te(va) poarte sanatos!

Sunt curios daca ai facut test drive cu Jazz CVT.

Share this post


Link to post

Buf, nici cu asta nu am facut. E doar o masina de test drive si pe aia a pacanit-o cineva serios. Ah, ba nu, mai era una la alt dealer, dar era plecat cineva la mare cu ea =))

La masini de TD Honda sta foarte prost. Desi am vazut ca au New Accord Tourer si am inteles ca poti sa faci TD cu Legend daca te chinui nitel, cand vine vorba Civic si Jazz, vand si ceea ce nu au.

Share this post


Link to post

Iti mai aduci aminte ce ai fi vrut sa iei acu' vreo 2 ani? :D

Share this post


Link to post

Nu imi amintesc nici ce voiam acum 6 luni.

Share this post


Link to post

Nice ... Cat mai multi km fara incidente ...

Share this post


Link to post

Am facut si primul drum lung.

 

First of all, e incredibil cum sta pe curbe masinuta. Pitesti - Craiova e un drum interesant din punctul asta de vedere si am putut sa imi fac o parere despre ea. E total neutra in curbe, nu am mai condus niciodata asa ceva. Viteza de confort in curbe este pur si simplu uimitoare desi nu ai sprijin lateral pentru sezut, doar pentru spate.

Faptul ca are suprafata mare vitrata a fost super in oras. Afara a inceput sa ma enerveze, mai ales ca se reflectau benzile de pe autostrada intr-o chestie metalica din interior. In plus, nu sunt mare fan lumina si nu aveam ochelari de soare.

O alta chestie care m-a uimit este ca cere subturare. Este incredibil cat de stapan este motorul pe el la 1500rpm, se pare ca chestie cu 2 bujii per cilindru nu e gaselnita de marketing. Ar fi mers un motor mai mare, dar i-ar fi stricat farmecul de masina de oras.

Consumul a fost de 5.8l/100km, cu tot cu intratul si iesitul din Bucuresti unde a a crescut simtitor.

 

Ma declar super multumit de jucaria asta noua :)

27092008264.jpg

27092008268.jpg

27092008269.jpg

27092008270.jpg

27092008273.jpg

Share this post


Link to post

Frumoasă "jucărie" :D şi tare interesantă chestia cu 2 bujii pe cilindru...

Share this post


Link to post

Sa o stapaniti sanatosi si p-asta, hondacule !

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...