Jump to content
Sign in to follow this  
sasa2

Kalos 1.4 Sx A.f. 2005

Recommended Posts

Salut! Ma numesc Alexandru sint din Republica Moldova. De o luna sunt posesor fericit de Chevrolet Kalos motor 1.4. Culoarea rosie metalizat. 4 airbag-uri servodirectie A/C, geamuri si oglinzi electrice. In principiu e o masina care aduce zimbetul pe fata cind esti la volan avind in consideratie pretul. Al meu e din 2005, inregistrat in Rominia de altfel :) asa si merg cu numere rominesti. Are la bord 14000 km parcursi cind l-am luat cu o luna in urma avea 12000 dar repede am mai pus 2000 de asupra caci numai bucuresti-chisinau fac 500km intr-o directie. Pina acum probleme nu au fost (si perioada de cind e la mine e scurta), in salon lucreaza toate butonasele ceea ce bucura. Un lucru e cam deranjant - frinele si farurile fata care dupa parerea mea lumineaza cam slab. Pe drumurile din Rominia frinele se comporta cit de cit ok dar pe drumurile din chisinau (gropi de tot calibru si denivelari marunte) cam scapata adica rotile pe drumul nostru nu au o aderenta chiar buna din cauza greutatii nu prea mari cred. Inainte de Kalos am avu Nissan serena si BMW 520 e-34 asa ca compar cu aceste 2 masini (lumina fata la BMW e de 3 ori mai slaba ca la Kalos :P ). Inca un lucru m-a surprins. Ma asteptam ca un motor de 1.4 sa aiba o pofta mai moderata de benzina insa papa destul de binisor - e hranaci cum se zice la noi. Rotile puteau sa fie liber si de 15 si putin mai late, parerea mea, ar fi aratat mai bine ceea si avea sa imbunatateasca si stabilitatea in viraje si sa mareasca putin clearence-ul. E destul de inalta chiar si in comparatie cu BMW-ul pe acoperis fara scaun nu ajung sa spal :P .

Sistemul audio si comanda pe volan pentru casetofon e o poveste!!!! E de nota 10+. Portbagaj destul de incapator. in concluzie e o masiuta destul de buna. Imi face placere ca am avut posibilitatea sa o cunosc. Asta e primul meu post aici asa ca profit de ocazie si salut toti locuitorii acestui forum si sper ca ma ve-ti primi in familia voastra mare. Salutare!

Edited by sasa2

Share this post


Link to post

Bine ai venit in randurile noastre! Felicitari si pentru masinuta aleasa, sa te poarte fara probleme multi km de-acum inainte :)

Uite si un topic pe care sa-l citesti si sa te familiarizezi cu modelul pe care l-ai ales si parerile celorlalti utilizatori: http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showt...&start=2140

Share this post


Link to post

Felicitari pentru achizitie. Sa te faca sa-ti mentii zambetul pe buze tot timpul si sa nu ai parte de niciun fel evenimente.

 

Vrem sa vedem si poze... :)

Share this post


Link to post

Merci mult de urari si link. O sa pun poze de indata ce o sa le am. Caci inca nu am reusit sa fac nici o poza. Promit.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...