Jump to content
Sign in to follow this  
tudor2402popescu

The Car I Own And Love: My White Aveo Sedan

Recommended Posts

100% esti premiat daca mergi cu proiectoare si pozitii pe A2, au patit-o cativa cunoscuti si acum nu mai folosesc proiectoarele decit atunci cand este cazul. Politistul a zis ca :" proiectoarele de ceata nu sunt lumini de intalnire" :D

Share this post


Link to post
Cel putin eu la Dacie le foloseam in locul farurilor mai ales la drum intins. Bateau mult mai departe. Erau Hella . 2 de 75 W. Le mai foloseam si in oras si m-a vazut si politie , si nu m-a oprit sa ma ia la trei pazeste. Si sistem de reglaj...nexam. Ce reglaj vrei la Dacie 1300 din 1982.

 

Grad maxim de inteligenta. Si fara reglaj si de 75 w ... :|

Share this post


Link to post

Masina a facut un an. Sunt foarte multumit de ea, nu mi-a cauzat probleme, m-a dus pe unde am vrut eu, inclusiv pe coclauri pe camp, pe santier , a fost folosita si in regim de masina de servici ( de service utilaje , caram un arsenal de scule dupa mine) , firma suportand parte din costurile de intretinere si carburant. In prezent masina are 15000 Km fix, si in afara de schimbat 3 becuri , cablul de ambreiaj pe garantie nu am avut probleme cu ea.A avut parte de prima revizie la 11930 km si la 14300 schmbul de ulei la cutia de viteze. urmeaza in curand sa permut rotile. Masina e stock , in afara de cateva chestii mici adaugate de mine ( huse de scaune, etc). Cum am specificat, are motor de 1,2 , insa nu mi-a dat batai de cap in depasiri sau in panta sau cu masina incarcata la maxim sau peste capacitatea ei. La fel si pe autostrada , s-a comportat impecabil la viteze mari.

Nu pot sa zic ca nu i-am dat in goarna cand a fost nevoie, m-am purtat si ca animalul cu ea de cateva ori si nu m-a lasat in drum , am mers si pe zapada in Nordul Moldovei cu ea ( la Botosani , la bunicii prietenei mele). Cu ocazia implinirii unui an de cand o am am luat si un GPS . Si ca sa o fac ca noua am spalat-o si am dat cu ceara pe ea. Poze mai jos. Locatie : Lacul Straulesti primele 5, ultimele 2 fiind in parcare in spatele blocului.

post-17555-1244298580_thumb.jpg

post-17555-1244298638_thumb.jpg

post-17555-1244298703_thumb.jpg

post-17555-1244298795_thumb.jpg

post-17555-1244299026_thumb.jpg

post-17555-1244299092_thumb.jpg

post-17555-1244299171_thumb.jpg

Edited by tudor2402popescu

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...