Jump to content
Sign in to follow this  
aztec

Strada In Braila

Recommended Posts

Maine trebuie sa ajung pana in braila. daca puteti sa ma ajutati sa dau usor de strada asta si sa-mi spuneti cum ajung venind dinspre Bucuresti-Slobozia... amre ajutor..

Strada e Calea Calarasilor 331, cartier Viziru...

need help, poate si o mica harta cu zona...

Share this post


Link to post

despre faptul ca indicatoarele lipsesc cu desavarsire din orasul? Braila a fost si un reportaj prin toamna la tv. lucru confirmat de mine in vara. in drum spre mare aproape de braila am luat un radar si am intrat in oras sa ajung la impozite si taxe locale ca sa o platesc. binenteles ca m-am invartit ca bezmeticu (multe strazi cu sens unic pe care am mers pe interzis).

si nu stiu ce treaba ai in Viziru dar stiu de cand am fost intr-o tabara cu niste "cetateni" din cartieru cu pricina, pe langa ca au fost ok pe durata taberei in ultima seara cand am facut bal mascat ei s-au "mascat" cu tzoalele de-acasa...

in final niste rromi de treaba...

Share this post


Link to post

Daca vii dinspre Slobozia , treci de Benzinaria SHELL(acum probabil MOL) pe dreapta si ajungi la alta benzinarie Lukoil , pe stinga , treci de ea si intri intr-un sens girator unde faci stinga(ai sa vezi indicatoare cu numele strazilor) , pe dreapta vei avea o biserica in constructie , strada are linie dubla de tramvai -- calea Calarasilor .

Mai multe nu stiu ca's din Galati ... :( judetu' Covurlui(GL+BR cu capitala la Galati :D

Share this post


Link to post

Sa ne spui daca la Lukoil n-ai facut de fapt la dreapta ca asa am eu o presimtire, daca pomenesti de Cartier Viziru.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...