Jump to content
Sign in to follow this  
Elfu

Sedan Sau Suv

Recommended Posts

Ma scuzati de offtopic dar nu pot sa ma abtin =)) )))) DAR VW Transporter de 235 CP o fii sport ?????

Share this post


Link to post

Numa' daca-i TeDeI :P

Share this post


Link to post

Eu cred ca intr-un Altea Freetrack e destul de sportiv la 170 cp ,nu credeti ? +tractiune integrala.DANG

 

Ps: si TeDeI > :)

Share this post


Link to post

De ce naiba fac unii urticarie cand se vorbeste de tedei? Alea nu e tot motoare?

Share this post


Link to post
Buget sa zicem un maxim 30.000 de euro.

Eu m-as orienta catre ceva mai... deosebit. O Alfa 159 :X , cu un motor 1.9 Mjet 16v 150 CP sau 2.4 Mjet 200 CP :-> . In perioada asta sunt si ceva reduceri.

Sau un Chrysler 300 C, 3,0 CRD de 218 CP, dar, pentru a-l achizitiona cu ~30.000 E, trebuie sa apelezi la anumite... firme.

O alta varianta ar fi Lexus IS 220 2,2 D-CAT 177CP, o masina frumoasa, insa, pentru a te incadra in suma, trebuie sa faci anumite compromisuri, adica sa o cumperi deja rulata. Pana la urma, daca a mers altcineva cateva mii de km, nu-i chiar un capat de lume. Din pacate, nu ofera performante prea stralucite. Dar pentru un familist, e ok :) .

Edited by Amentys

Share this post


Link to post

Alfa Romeo e o masina foarte buna dar nu tocmai confortabila .E mai mult pentru cei ce fac pasiune pentru masinile lor ceea ce nu e cazu' lu' Night Elf :mrgreen:

Share this post


Link to post

@ZeNeSeu NU este TDI dar este motor de 3.2l totusi :D TDI pe T5 se opreste la 174 CP .

Mie unu imi place tare noul Forester .

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...