Jump to content
Sign in to follow this  
gion

URGENT Cablu Ambreiaj Matiz In Sangeorz- Ajutor

Recommended Posts

Salut!

Am nevoie mare de ajutor. Am venit acum in concediu in SingeorzBai. Din pacate, pe drum, a aparut o problema cu cablul de ambreiaj de la matizul meu, pentru ca s-a rupt urechea de la cablu de ambreiaj care prinde pedala. Am avut mare noroc ca un domn m-a ajutat sa o prind cit de cit cu sirma , insa nu are cum sa reziste, si evit pe cit posibil sa schimb viteza. Inca nu am fost nevoit sa intru in vreun oras , plecatul de pe loc e un chin . Acum sint in Singeorz si as vrea sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu informatii despre locul unde as putea sa rezolv problema asta, adica de unde pot sa cumpar un cablu de ambreiaj in zona, si unde gasesc un service sa imi inlocuiasca cablul.Ar fi ok sa fie in singeorz ceva, sau in nasaud dar daca nu, e ok si in bistrita cred , si avind in vedere ca azi e simbata si ca miine duminica nu cred ca am de unde sa cumpar cablu , o sa incerc luni dimineata sa plec cu masina asa daca mai pot ...ma poate ajuta cineva?...VA ROG!

 

Multumesc anticipat

Ion

 

PS: Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie , dar va rog sa ma intelegeti, e groaznic daca nu o repar

Share this post


Link to post

nu ma poate ajuta nimeni ?

Share this post


Link to post

Demonteaza cablul de ambreiaj de pe masina, apoi cauta un om care sa-ti monteze un surub in locul urechii rupte, preferabil un surub de 8. Vei avea nevoie de o bormasina care sa dea respectiva gaura. Cu modificarea asta vei putea merge linistit vreo 20-30000 de km.

Succes.

Share this post


Link to post

Ti-am dat mesaj pe privat, cu un nr de telefon al unui membru din Bistrita. Poate te ajuta. Bafta.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...