Jump to content
Sign in to follow this  
Cristaky

Cedez Contract Leasing Astra Classic 1.7 Cdti, Fabr. 2007

Recommended Posts

Din varii motive, ma despart de mulatra mea...Pentru ca nu e un sentiment foarte placut, avand in vedere pasiunea pe care am pus-o in aceasta masina, voi incerca sa fiu cat mai la obiect.

Auto : Astra Classic hatchback (5 usi)

Culoare : black sapphire/negru metalizat

Motorizare : 1.7 cdti , 80 hp, EURO 4

Fabr. : 2007

Km la bord : cca. 28.000 km

Dotari standard : geamuri electrice fata, aer conditionat, oglinzi electrice si incalzite, ABS, servodirectie, 2 airbag-uri

 

Dotari suplimentare : multeeee

1. folie omologata luneta si laterale spate;

2. faruri Angel Eyes de la Sonar (inele albe, nu galbene ca cele de la FK);

3. triple de la Sonar;

4. senzori parcare;

5. grila radiator fara emblema Opel;

6. insonorizare portiere fata (Standardplast/ Vibroplast M1), pe ambele fete de portiere;

7. insonorizare portbagaj (portiunea de sub roata de rezerva si hayon-ul; la cerere, termin tot portbagajul, inclusiv lateralele);

8. sistem audio DLS ( http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_au.../Reference_R6A/ );

9. amplificator Magnat ( http://www.be-loud.ro/produse/Amplificatoa.../Tribal_X_FOUR/ );

10. subwoofer activ Pioneer.

 

Ofer gratis si elementele originale : farurile + triplele + grila radiator.

 

Despre bani : doresc suma de 7.600 euro, cash, reprezentand tot ce am achitat pana acum la masina (includ aici si chiria pt luna iunie 2008, pe care o achit pe data de 10.06.2008). "Cumparatorul" va avea de achitat in continuare inca 49 rate a cate 153.51 euro (TVA inclus). Valoarea reziduala e inclusa in rate, la final se achita doar acciza (2.5 % din pretul CIP al autoturismului, pret CIP care a fost negociat la momentul achizitionarii la suma de 10.341 euro). CASCO este incheiat la Omniasig si are valoarea de 126 euro / 3 luni (se achita semestrial).

 

Practic, toate dotarile suplimentare sunt oferite BONUS, eu doresc sa recuperez avansul + taxa de prima inmatriculare + ratele achitate pana acum. "Cumparatorul" va ajunge la un pret total al masinii de circa 13.200 euro, incluzand dobanda pt cei 4 ani de leasing si suma solicitata de mine. Daca cineva doreste sa achizitioneze ACUM, cash, acelasi model de la un dealer (dar FARA dotarile suplimentare oferite bonus de catre mine), ar trebui sa achite circa 12.800 euro + taxa de prima inmatriculare (circa 450 euro, pana la 1 iulie 2008, apoi 370 euro).

 

Foto cu masina gasiti aici : http://s244.photobucket.com/albums/gg12/Cr...v_tab_my_albums .

Pentru detalii suplimentare ma puteti accesa prin email (cristian_gheorghiu@yahoo.com) sau la telefon 0742.331038.

Share this post


Link to post

UP mare. Pentru ca nu imi place sa primesc 100 de telefoane in scopul negocierii pretului, fac ultima oferta : 6.500 euro pt preluare leasing sau 12.000 euro cash (masina noua, "cheala", costa 13.500 euro cu tot cu taxa de prima inmatriculare). In ambele variante, e inclusa si revizia de 30.000 km + CASCO pt perioada iulie - octombrie 2008. CASCO e fara franciza si nu a fost utilizat niciodata.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...