Jump to content
Sign in to follow this  
FLEX

Capac Hayon Matiz

Recommended Posts

Adica acel capac ce acopera gaura din hayon prin care admiri diverse fieratanii; eu am constientizat necesitatea lui dupa ce am pierdut in hayon o zdranganica a nepoatei mele si m-a asasinat cu zgomotul 2 saptamini!

Se gaseste la Radacini dar ... pentru montarea lui trebuiesc renumitele "agrafe consola Tico", care la pretul modic de 5000ROL lipsesc cu desavirsire din magazine ... eu am platit la service montajul si m-a costat 180.000ROL (capacul il cumparasem anterior, 130.000ROL), din care agrafele au fost 50.000ROL (10buc.) si restul manopera ... montarea lor a durat fix 5 minute!

Share this post


Link to post

Te referi la "tablia spate"? Aia care costa intre 500 - 800 mii ?

Share this post


Link to post

Nu, este capacul care inchide gaura din hayon prin care vezi matele iluminarii numarului si incuietoarea, cred ca denumirea oficiala e finitie hayon; aia de care vorbesti tu e tableta portbagaj ...

Share this post


Link to post

Surprize, surprize!

Ma duc acum trei zile la magazinul Daewoo de linga Piatza Unirii (cum vii dinspre restaurantu' Budapesta, fara sa intri in pasaj, pe dreapta, inainte de intersectie) sa intreb de finitia de portbagaj. Un tip imi zice sa vin in doua zile ca s-au terminat. Ok, ma duc azi, aveau... zic sa-mi faca bon pt una bucata finitie si agrafele de prindere aferente. Aveam in gind ca o sa coste cam cit a zis Flex mai sus. Aiurea! Imi zice tipa de la casa: 84.000 lei! - Numai atit !?, intreb eu (ca prostu'!). Tipa se apuca si mai calculeaza o data... acelasi rezultat.

Asa ca dati bice, fratilor: Daewoo Unirii !

Tin sa mentionez: Agrafele de fixare sunt de Tico - 6 bucatzi (tipu zicea ca-s de Matiz, asa ca eu ma consolasem cu ideea), dar m-am uitat la ele si sunt ca ale lui Flex.

Se pare ca 13 (martie) nu mi-a purtat ghinion :) ... just for the records, as adauga si faptul ca potaia mea era sa fie facuta posta de niste javre de pe linga magazin! :)

Bafta delo delo!

Share this post


Link to post

tot la tico...ajungeti :wink:

Share this post


Link to post

Pai din doua jucarele, poate facem noi o masina! O sa-i zicem Matic !

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...