Jump to content
Sign in to follow this  
adostar

E Posibil Sa Pierzi Garantia Daca Nu Faci Reviziile Din 6 In 6 Luni ?

Recommended Posts

Bre, hai sa-ti zic un mic secret: nu mi-am luat matiz(apropo, cascarabeta e loganul tau!) ca sa ies ieftin la revizii! Nu ma stau seara sa ma gandesc de unde sa mai scad costurile ca sa ies mai ieftin. Mi se pare o chestie de bun simt asa cum se fac reviziile si nu am de ce sa ma plang! Daca altii mai isteti au ajuns la concluzia ca in motorul asta uleiul isi pierde proprietatile dupa 6 luni(si in Bucuresti crede-ma ca o face) atunci asa sa fie! Nu toata lumea alearga dupa chilipiruri! Vrei chilipir, chilipir gasesti...

Mai, sa stii ca nu e o chestie de prea bun simt sa schimbi uleiul la 6 luni, atunci cand acelasi ulei, pus in alt motor, poate sta acolo 12 luni, totusi n-o fi radioactiva baia de ulei a matizului.

Da, ca la matiz acelasi ulei este tinut in motor 10 mii de km si in alte motoare este tinut 15 mii de km, e altceva, in motorul de matiz e mai solicitat, dar cand motorul e oprit, nu e nici o diferenta.

Pe mine, cat am avut matiz nu m-a deranjat faza cu cele 6 luni, intrucat eu oricum faceam cate 10 mii de km in acel interval, dar nu m-as fi dus sa-mi schimb uleiul la 5 mii de km doar pentru ca asa ar fi vrut producatorul.

Si, daca as fi vazut ca service-ul face gat in legatura cu garantia pe partea asta, as fi schimbat pur si simplu service-ul, avand in vedere ca oricum service-urile daewoo sunt cam varza la partea de organizare, etc.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...