Jump to content
Sign in to follow this  
profan

Bec Ars La Far - Matiz

Recommended Posts

Mi s-a ars becul dreapta de la far (nu pozitia) si nu pot sa-l schimb, nu am loc sa-l scot.

Trebuie desfacut farul cu totul sa voua va incape mana in spatele farului si puteti lucra acolo?

Am cautat pe forum dar nu am gasit nimic. Daca stie cineva un topic care ma poate ajuta il rog sa mi-l indice.

Am nevoie de niste sfaturi sau poze!!!????

Edited by profan

Share this post


Link to post

Mai incearca! Farul nu trebuie demontat. Se scoate cauciucul ala, mufa, apoi e o clema care tine becul la locul lui.

Share this post


Link to post
Mai incearca! Farul nu trebuie demontat. Se scoate cauciucul ala, mufa, apoi e o clema care tine becul la locul lui.

 

De siguranta trebuie sa tragi putin intr-o parte

 

Spor la treaba!

Share this post


Link to post

Multumesc de sfaturi! Am reusit in final, a fost mai greu pt ca este spatiul cam mic si mufa era intepenita (masina e din 2004 si pana acum nu a fost schimbat becul). Cand am montat becul nou am pus un pic de vaselina pe contacte sa nu mai am probleme data viitoare. Apropo de becuri stie careva de unde pot lua becuri Philips Vision Plus ca persoana fizica?

Share this post


Link to post

Vrei sa te joci dea nea Marean Vanghelie cu becurile visionplus? :D

La Augsburg gasesti cu siguranta si preturile sunt cam ca la Aspad, oate doar cu putin mai mari.

Share this post


Link to post

Schimbat becul ars de pe stanga cu unul nou. Maini si degete de pianist ca sa reusesti , mare chin. Becul original era Philips (made in Korea). Am pus unul made in Olanda (4 lei). Chiar sunt curios daca e diferenta vizibila fata de cel din dreapta. Lunina pare sa fie la fel de alba la ambele.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...