Jump to content
Sign in to follow this  
DarkAngeL

Vrea Cineva O Pisicutza Adorabila?

Recommended Posts

Am gasit pe strada o pisica de casa...superba...

 

Ce era sa fac, dupa ce i-am dat de mancare, m-am gandit sa o iau, ca nu prea avea ce sa cute afara, ziceam eu...

 

Asa ca am dus-o la veterinar, si ca sa vezi...cica chiar e de casa, e femela de 2-3 ani si gestanta in 3 saptamani cu 3 pui...

 

Partea proasta e ca nu pot sa o tin, nici eu(tatal bolnav), nici prietena(mai are 2 matze)...

 

Asa ca ii caut stapan, si sunt 2 variante: ori asa cum e(asteapta 3 pui peste vreo 2 luni), su castrata(implica si avort)....cert e ca nu o pot lasa pe strada...

 

E deparazitata, i-am facut carnet de animal de casa, e curata, sanatoasa, face numai in litiera(nu a facut nici in casa, nici in masina) si e blanda si linistita, e metis de regdoll...si e gratis, evident.

 

Pt mai multe informatii, Andrei: 0722 580 043, andreibulancia@gmail.com.

post-7343-1204039654_thumb.jpg

post-7343-1204039664_thumb.jpg

post-7343-1204039677_thumb.jpg

Edited by DarkAngeL

Share this post


Link to post

Chiar ca e frumoasa...din pacate am si eu o fetita, sora cu ea si e cam geloasa...dar daca aud pe cineva ca vrea...

Share this post


Link to post

@Darkangel: sfatul meu este sa pui afis pe la pet-shop-urile de la tine din zona mai intai, eventual si cu o poza. Nu stii cine o cauta si ar fi pacat sa o privezi de stapanii ei. Daca in 2 saptamani nu raspunde nimeni la apel, poti sa o donezi.

Nu prea cred ca e abandonata, mai degraba s-a pierdut. Recunostinta stapanilor ei face mult mai mult.

 

Parerea mea, au ai mei parinti birmaneza acasa, ar fi a doua birmaneza, stiu cum e rasa asta, si n-am vrea sa o pierdem.

Share this post


Link to post

Cand am vazut pozele parca l-am vazut pe Benika al meu... mama dar ce seamana. Din experienta cu motanul meu iti spun ca aceasta rasa are obiceiul de a se plimba prin vecini si de a incerca sa mareasca arealul. Al meu a fost pierdut 3 saptamani dupa care a revenit acasa tocmai cand nu ne mai faceam nici un fel de sperante. Cunosc foarte bine drumul dar dupa cum arata din poze cred ca ii este mai bine la tine... dupa cum se relaxeaza tocmai ti-ai gasit un nou locatar... multa rabdare...

Edited by renatremo

Share this post


Link to post

Daca as locui la casa, chiar mi-ar place! Dar asa... daca aud pe cineva... Oricum, e super matza!

Share this post


Link to post

Mai degraba zi in ce zona ai gasit pisica, poate mai intreaba si altii de ea.

Share this post


Link to post

in primul rand multumesc si bineinteles ca am pus afise cu ea, cu poza cu tot, pe unde am gasit-o...

zona e Dristor, pe strada Danubiu...Bucuresti

daca se sesizeaza proprietarul, o dau inapoi cu cea mai mare placere si nu accept recompensa, poate doar o bere :) )

dar pana atunci ii caut camin...mi-e prea mila de ea sa o dau in strada iar... asta e, sunt iubitor de animale si nu mi-e rusine sa recunosc...

Edited by DarkAngeL

Share this post


Link to post

Daca auziti ceva pt matza asta anuntati!

Share this post


Link to post

Pun pariu ca daca apuca sa faca pisoiasii pt o lunga perioada de timp nu o sa mai vrei sa o dai...stiu ce vb...trust me

Share this post


Link to post

Din fericire am gasit sa o dau...

La targul de animale au adoptat-o 2 batranei, asa cu pui cu tot...pareau simpatici si iubitori

Sper sa fie bine...

 

Se poate inchide, multumesc.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...