Jump to content
Sign in to follow this  
dsasorin

Alarma Din Fabrica Aveo Sedan

Recommended Posts

Daca vrei sa experimentezi, baga-te in portbagaj, propteste-te bine si arde 2 brusc picioare in spatar. In caz ca zici ca va rezista "incuietoarea", dau eu 2 x br rc ca sa te trezesti :D

Share this post


Link to post

AB nu mai da "sfaturi" deastea...cine stie cine citeste... :D

Β 

Acum dau si eu fuga la market sa iau niste br rc...ca deh...incepe week-endul si mi-ai facut pofta... :)

Share this post


Link to post

Adica tu vrei "securitate prin obscuritate" (aka "eu am la masina mea ceva ce nu stie nimeni") :)

Asta merge atata vreme cat nu-i apuca pe oameni sa intrebe public "de ce masina mea se descuie singura cand face un catel pipi pe teava de esapament?"

Ulterior, gasesti plangeri cum ca s-a dus tabla de la toba cam repede...

Share this post


Link to post

Nu neaparat "securitate prin obscuritate". Cu toate ca acum am in minte "abstinenta este cea mai buna contraceptie" :)

Β 

Nu vad neaparat un "security breach" atata timp cat, teoretic, nu se poate ajunge in masina prin portbagaj, ca la un hatch.

Share this post


Link to post

Va salut. Imi cer scuze ca reinvii un topic asa vechi dar am o problema cu alrma din fabrica de la un aveo sedan(2008). Este alarma care este conectata la claxon. De vreo 2 saptamani a luat-o razna complet. Incepe sa sune total aiurea, fara sa fie influentata de ceva din exterior. Dupa ce o inchid din telecomanda peste cateva ore se apuca iar sa cante. Ce ar putea avea, si ce as putea sa ii fac(ca sa nu inceapa vecinii sa arunce cu oua) pana ajung luni la service la o verificare?? Momentan am scos borna de la baterie. :-/

Share this post


Link to post

Senzorul de la capota nu mai face bine contact. Desfa si curata-l...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Β 

×
×
  • Create New...