Jump to content
Sign in to follow this  
icepec

Cat De Departe Se Poate Ajunge Din Greseala

Recommended Posts

Am mai vazut cate-un "geniu" d-asta cu autobuz chiusapte, care se chinuie sa-l parcheze 2 ore printre automobilele din fata blocului comunist.

Insa Ferrari in fata blocului chiar ca nu am vazut.

 

Chiar sunt curios daca omul sta la bloc. As fii fanul lui nr. 1. Imi fac tatuaj cu el.

Share this post


Link to post
Btw, ambreiajul tau e intact dupa tractarea asta (cu impingere de fapt, cum se vede in poze)?

Mai conteaza? Ambreiajul de tico costa cat zarurile de la oglinda Ferarri-ului iar Tico-ul valoreaza cat ambreiajul bolidului.

 

-Salut vecine, ce faci?

-Pai ce sa fac, duc gunoiu si ies dup-aia la batut covoarele. Nevasta-mea a pus ceaunu' de fasole la fiert si eu am pregatit carnatii.

-Da esti pe jos?

-Da vecine, mi s-a stricat ambreiaju' la Ferrari si luna asta stau pe dreapta.

-Nu vii la noi diseara la la o samanta si un pet de bere?

-Da vecine vin, da poti sa iei tu semintele de data asta? Nu prea sunt in bani luna asta, stii tu, ambreiaju'...

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Bla-bla-bla-bla... nu exista asa ceva... bla-bla-bla... daca are tico, clar omul e sarac... daca sta la bloc e belit... bla-bla-bla... Quit bitching!

 

http://www.libertatea.ro/index.php?section...&sid=195319

 

Doar pentru ca nu va imaginati, nu inseamna ca nu exista.

Share this post


Link to post

Sato, ala sta la bloc IN CENTRU. Sunt blocuri si blocuri, blocuri in care stau tartanii pe trepte cu securea langa ei si joaca table si sparg seminte, si blocuri la care ai portar la parter, ce iti ia datele din buletin cand vii prima data, unde miroase a parfum pe holuri si iti curg ochii cand iese vreo gagica din vreun apartament. Blocuri in care daca vin 2 gagici, gasesc liftul defect, pun mana pe telefon si suna la depanari. Si apoi pleaca la o cafea, nu se obosesc sa urce atatea etaje pe scari. Si poate aia nu mai au Mercedes S280 (motor mic, hardughie mare), pentru ca ei n-au stiut niciodata ce e aia sa pui benzina din 50 de lei. Da, in Romania. Si nu se mai sparg in basini pe la Mall.

Si nu-mi spune mie ca ala, daca i se strica Lexusu', apeleaza la nea culache cu dacia sa i-l tracteze si el sa invarta de volan. Nu, cheama masina de depanare, si cu aia ii trimite masina la Viena, la service, nu se incurca cu service-urile pline de incompetenti din tara.

Si nici nu cred ca respectivul, cand iese din bloc, face echilibristica intre aia ce joaca table pe trepte.

Bogatii adevarati din Bucuresti nu stau la Chiajna la vila sa faca focul cu lemne si nevoile la fosa septica, ci stau in centru. Da, in apartament. Dar apartament calumea.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...