Jump to content
Sign in to follow this  
raskala

Vatra Dornei - Iarna

Recommended Posts

A fost cineva anul asta la Vatra Dornei? Cum se schiaza sau care sunt conditiile de schi? Eu sunt la nivel mediu si merg la munte strict pentru ski. Se preteaza Vatra Dornei pentru asa ceva? Am vazut ca au 2 partii Parc-900m si Dealul Negru 3200m, nivel mediu ambele. Dealul Negru la cei 3 km suna destul de bine dar problema este nocturna si programul la telescaun/teleski. Care sunt preturile si mai ales se pot face abonamente ca pe Valea Prahovei? Acum beleaua mai mare este ca am de ales intre Vatra Dornei si Valea Prahovei (Sinaia,predeal,etc) pentru ca merg cu masina si ma pot deplasa de la o partie la alta...

Pfuuu... greu de ales

Share this post


Link to post

Oricum ai lua-o, la Vatra Dornei preturile sunt muuuult mai mici decat pe Valea Prahovei. Acum nu stiu exact care e treaba cu abonamentele de care ziceai, dar in calitate de schior mediu in care ma regasesc si eu, m-am simtit de fiecare data excelent acolo- mult mai putina aglomeratie, preturi mici de cazare, partii de calitate. Daca as fi sa aleg intre cele doua locatii, Vatra D. ar iesi castigatoare. Always.

Share this post


Link to post

Fost duminica la V Dornei find de loc din C lung Moldovenesc. Zapada e pe duca daca nu mai ninge se mai skiaza o zi doua, urcarea 90000/tura. Abonament nu stiu cat este. Recomand pirtia de la Carlibaba aprox 25 km de V Dornei unde urcarea este 40000/tura sau 600000/zi abonament. Esta mai lunga pirtia si mai bine intretinuta.

 

Pentru V Dornei puteti vedea pirtia live pe www.zapp.ro/skiexpress

Share this post


Link to post

Avem si la Piatra partie,are cam 1km,nocturna,partea mai proasta e ca inca n-au dat drumul la telegondola iar la telescaun nu stiu sigur :scarpin:

Share this post


Link to post

Gata s-a rezolvat: Valea Prahovei. Motivul: partii mai multe, nocturne, zapada se gaseste. E ok, multumesc pentru sfaturi, voi tine cont data viitoare.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...