Jump to content
Sign in to follow this  
dan_mihaila

Garantie Chevrolet Lacetti

Recommended Posts

Salut,

 

Deschid acest topic deoarece ma apropii de 50.000 km si am o nelamurire. Cand am luat masina (2005) mi s-a spus ca am garantie 100.000 km (sau 3 ani) full. In carnetul de service se precizeaza la fel, garantie 100.000 km. In schimb baietii de la service mi-au spus ca de fapt la trenul de rulare garantia este de 50k. Mi-au si specificat ca in carnetele de garantie de acum scrie chestia asta. Problema este ca nu stiu de fapt ce garantie am, mai ales ca am avut destule probleme pana acum, am detaliat in alt topic, in special cu caseta de directie (spun eu, dar inca nu se stie, am schimbat o gramada de piese si tot bate). Eu merg pe ideea ca am 100k garantie full, daca astia ma dau la intors trebuie sa vad cum imi castig dreptul la garantia promisa initial.

Share this post


Link to post

Te-ai uitat in ghidul de service - carnetul de garantie? Din cate stiu eu acolo sunt specificate perioadele (in luni si km) de garantie. In general partea ce are legatura cu solul (trenul de rulare) are garantie mai mica (in nr. de km) decat motorul, caroseria... :rolleyes:

Share this post


Link to post

Conteaza ce scrie in carnetul TAU, nu in astea noi. Ai garantie cat scrie in hartiile tale, iti poti cere drepturile cu "legea" in mana. Daca iti fac figuri cei de la service- schimba locatia.

Share this post


Link to post

In carnetul meu scrie 100k garantie completa, la fel si pe site-ul chevrolet, scrie 100k garantie completa, deci nu stiu de unde tupeul celor de la service sa spuna ca ar fi doar 50k garantia la trenul de rulare. Nu stau linistit oricum pentru ca sintem in Romania si e greu sa te lupti cu sistemul. O sa incerc si la alt service sa vad ce spun.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...