Jump to content
Sign in to follow this  
naikon

Neoane

Recommended Posts

cum pot sa pun si eu 2 neoane pe matizzauru meu ? ...

si mai ales :

1. unde le pun

2. de unde trag curent

3. de unde le iau

4. cat de mari tre sa fie, etc etc etc :-@ :P

 

 

astept pareri ... multam ><'

Share this post


Link to post

chiar nu se gaseste nimeni care sa imi raspunda si mie ? va rog :)

Share this post


Link to post

1. Sub masina (gasesti tu de ce sa te agati si locul potrivit)

2. De la baterie de undeva cu un intrerupator undeva (altfel ramai fara baterie :) )

3. Nu stiu

4. Marimea nu conteaza, (etc etc?)

 

Fi putin inventiv ca doar esti roman :) . Baga-te sub masina vezi unde ar merge puse "etc etc" ;)

Share this post


Link to post

Si pe urma sa faci poze ca sa le punem la kitsch tuning ;)

Share this post


Link to post
cum pot sa pun si eu 2 neoane pe matizzauru meu ? ...

si mai ales :

1. unde le pun

2. de unde trag curent

3. de unde le iau

4. cat de mari tre sa fie, etc etc etc :-@ :P

 

 

astept pareri ... multam ><'

 

Parerea mea este sa nu-ti pui asa ceva pe Matiz, pe o Dacie berlina mai merge ! :banana:

Share this post


Link to post

Pune LED-uri sunt mai rezistente!

Share this post


Link to post

@naikon

Daca vrei sa faci ceva si sa n-ai probleme, fa-o la interior. Altfel, o sa vezi cam des 2 persoane (nu prea dragi) noua: politistul care iti va ridica certificatul masinii pentru utilizarea unui sistem ilegal si neomologat de iluminare, si inginerul de la RAR care va certifica (contra cost, bineinteles) faptul ca ai indepartat orice amintire a pomului deCraciun in care vrei sa transformi masina. Be cool, ok, dar in limitele legii, ca nu vrem sa postezi pe topicul " A fost odata o masina lasata fara certificat de nenea politaiul".

Dar, alegerea e a ta, in Sibiu unde sunt detasat Garcea a oprit 2 buzoieni (coincidenta???) in interval de o ora si i-a pus sa scoata in fata lui LED-urile albastre de pozitie pe loc, in fata lui. A fost omenos, putea sa-i lase sportivi rau de tot, sa te uiti pe lege sa vezi ce sanctiuni dau baietii la categoriile astea de contraventii.

Share this post


Link to post
@naikon

Daca vrei sa faci ceva si sa n-ai probleme, fa-o la interior. Altfel, o sa vezi cam des 2 persoane (nu prea dragi) noua: politistul care iti va ridica certificatul masinii pentru utilizarea unui sistem ilegal si neomologat de iluminare, si inginerul de la RAR care va certifica (contra cost, bineinteles) faptul ca ai indepartat orice amintire a pomului deCraciun in care vrei sa transformi masina. Be cool, ok, dar in limitele legii, ca nu vrem sa postezi pe topicul " A fost odata o masina lasata fara certificat de nenea politaiul".

Dar, alegerea e a ta, in Sibiu unde sunt detasat Garcea a oprit 2 buzoieni (coincidenta???) in interval de o ora si i-a pus sa scoata in fata lui LED-urile albastre de pozitie pe loc, in fata lui. A fost omenos, putea sa-i lase sportivi rau de tot, sa te uiti pe lege sa vezi ce sanctiuni dau baietii la categoriile astea de contraventii.

 

 

multumesc pentru sfatul intelept ><' esti cool , dar oricum, inauntru cum pot sa'mi pun si eu leduri sau ale chestii. As dori sa'mi pun un neon acolo la pedale la shofer, se poate ?... sau trebuie sa'mi pun leduri ? Lamuriti'ma cum fac sa arate masina misto ! si app mi'ar trebui si un eleron d'ala mic :D cine are de vnzare ... snt cam :o fftopic: dar merge ><'

Edited by Mircea
Nu merge. Nici offtopicul, nici limbajul IRC, nici vanzarea-cumpararea in afara Bursei.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...