Jump to content
Sign in to follow this  
cookie

Revelion Bulgaria

Recommended Posts

Pamporovo, e fain am fost acum 1 an dar credema nu trebuie sa te duci cu masina ca sar putea sa ramai fara ea asa ca analizaaza bine situatia.

E fain revelionul acolo dar nu e ceva iesit din comun e fain si cam atat.Daca vrei sa il faci undeva afara alege Grecia nu e comparatie ;)

Share this post


Link to post

Vreau sa fac o rezervare pentru Craciun in bulgaria. Ok. Gasesc ce-mi convine trimit email, primesc raspun si un .doc ce trebuie completat si trimis prin fax. Interesant ar fi ca nu exista nici un nr. de cont unde trebuie platit avansul (50%) in schim se cere "Credit card number", tipul cardului, data la care expira. La cele doua telefoane disponibile: mobil=inchis sau fara semnal; fix=ocupat incontinuu. Nu stiu ce sa fac, sa nu fie cumva teapa.

In continuare postez raspunsul bulgaroaicei si atasez docul:

"Thank you for your reply and please excuse me for not replying earlier.

 

To finalize the booking we will require 50 % deposit payment by Credit Card (Visa, MasterCard, EuroLine, American Express).

 

Here are the calculations:

Snow House Apartments, Bansko: 1-bedroom apartment for the period 22-28 December 2007:

1 apartment x 6 nights x 33 Euro = 198 Euro

 

Resort fee: 6 Euro per person

2 persons x 6 Euro = 12 Euro

 

Total cost: 210 Euro

 

50 % from 210 Euro are 105 Euro * 1.95583 BGN = 205.36 BGN (Bulgarian leva)

 

The amount is in BGN because all international transactions by Credit Card payment are recalcualted in BGN.

 

I am sending you attached our payment form.

 

Please print, fill it correctly, sign it and fax it to one of the following numbers:

 

Fax (Bulgaria): +359 2 962 87 75

Fax (UK): +44 870 134 3954

Fax (USA): +1 320 205 3155 or +1 360 252 8550

 

We will be looking forward to hear from you.

Kind regards,

 

Vencislava Ivanova

Silky_Holidays_Ltd.doc

Share this post


Link to post

Ideea e ca ei isi trag singuri de pe card 50% si au acordul tau pe fax, d-aia e important sa trimiti pe fax. Dar isi trag doar daca nu te mai duci, daca te duci platesti cash si gata. Eu am facut asa cu ungurii si nu au fost pb, mai mult, si daca vroiau sa isi traga nu aveau ce ;)

Share this post


Link to post

De fapt, din cate stiu eu, ei "blocheaza" acei bani. In rest e corect ce zice Alex.

Share this post


Link to post

Si de ce ma rog lu' matale ti-au dat reducere 50% si mie nu!? :scarpin: Care-i şmenu?

;)

Edited by raskala

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...