Jump to content
Sign in to follow this  
alex ticalos

Jenti Borbet Pe 13 Pt Tico

Recommended Posts

Salut toti posesorii de TICO !

 

Am un set de jante Borbet pe 13 si trebuiesc inele de centrare si piulite de prindere, sau flanse.

Stie cineva un service sa pot rezolva problema ?

Share this post


Link to post

Pai daca sunt 4x 114.3 nu iti trebuie nimic . Avem si noi jenti Borbet ! :thumbl:

Share this post


Link to post

da serifu , sunt 4x114, dar am fost la service si piulitele cu care au venit jentile sunt mai mari .nu am gasit piulite de forma aia ,si mi-au spus si de niste inele de centraj. piulitele cu care se prind jentile originale sunt scurte si nu se mai poate fixa cheia pe ele sa le strang. :wallbanger:

Share this post


Link to post

:scarpin: Piulitele originale ale masinii nu merg? Oricum sunt conice si trebe sa se autocentreze ! Ceva poze !

Share this post


Link to post

Ai putea sa faci ca mine: mergi la un strungar cu o janta, iti ia mulajul dupa o gaura unde intra o piulita, apoi iti face 16 piulite care sa aiba filetul exact ca piulitele originale ale masinii. Sau mai simplu, ia una dintre piulitele cu care ai luat jantele si o copiezi de 16 ori, micsorand diametrul gaurii cu filet.

Piulitele originale de Tico sunt mult prea mici la latime, eu le-am marit si acum le desfac cu cheie de 19.

Share this post


Link to post

...

 

Am luat 2 prezoane ,unu de tico si unu de matiz, un mecaniz zice ca eventual mareste gaurile in fuzeta sa intre prezonul de matiz, sau l schimba fuzeta cu totul,cica sar potrivii.

 

Multumesc oricum pentru sfaturi .O sa revin si cu poze.

Edited by tolin
nu mai cita postarea anterioara

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...