Jump to content
Sign in to follow this  
tarabostes

Ski In Austria

Recommended Posts

Vine iarna si ma gandesc la cateva zile de ski in austria la inceputul lui ianuarie. Oferte pe net sunt destul dar ma intereseaza experienta cuiva care a fost pe acolo. Ma bate gandul sa fac rezervari pe Internet, daca au mers in alte locatii trebuie sa mearga si in austria. Ce e de stiut, ce e de evitat? Ce zone sunt de recomandat?

Share this post


Link to post

A fost prietena mea undeva langa Linz iarna trecuta, cica super ok - si conditii, si preturi. Acum, smecheria a fost ca ea a plecat dimineata si s-a intors seara, deci nu a fost treaba de cazare. In principiu, daca te feresti de statiunile mari, ai sanse sa te descurci OK.

Share this post


Link to post

Dar pentru revelion in Austria, intr-una din statiunile montane? Are cineva vreo idee? A fost cineva?

Share this post


Link to post

Eu stiu doua zone de ski, absolut minunate, in Austria :

1. Kaprun - Zell am See (cca.100 km sud de Salzburg unde fiind ghetar (Kitzsteihorn) nu au fost probleme de zapada nici macar anul trecut.

2. Lech - Zuers (mai sus de St.Anton) care din pacate este si mai departe (dincolo de Innsbruck) si ceva mai scumpa.

 

Masa de revelion este o cina relativ obisnuita care se termina la 12.00. De petrecut se poate petrece apoi intr-un bar/club/etc sau pe strazi. In Zell am See e nebunie toata nopatea

 

Noi mergem pe cont propriu facand sapaturi si rzervari pe net.

 

Daca mai vreti detalii va stau la dispozitie cu placere.

 

 

v

Share this post


Link to post

@vlad35: daca pleci pe 28, poate plecam impreuna... :)

Eu am rezervat la un hotel de 4*, nu am mai gasit locuri la pensiuni. Pretul este de 100 euro/camera dubla, cu mic dejun inclus. Pentru cine este interesat, pot da si eu detalii.

Share this post


Link to post

hades, din pacate inca nu stiu nici daca, nici cand, nici pe unde plec ...

Singurul lucru pe care il stiu e ca, daca va fi, va fi in zona Kaprun/Zell am See si ca sper sa gasesc ceva asemanator cu anul tercut cand am dat 60 de eur/noapte pentru tripla cu mic dejun in Niedernsill (un mic satuc la cativa kilometri de Kaprun)

Tu unde mergi ? Ti-ai facut rezervare singur sau prin agentie ?

Share this post


Link to post

Daca va intoarceti pe data de 05.01 in tara poate ne intalnim pe drum. Eu o sa revin din Elvetia prin Innsbruck-Salzburg.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...