Jump to content
Sign in to follow this  
dvd

Service Bun...

Recommended Posts

Salut! Ma puteti ajuta si pe mine cu un service ok care sa lucreze cu Omniasig si unde sa nu stau cu grija ca las masina la ei?....In Bucuresti.

Mii de multumiri.

Share this post


Link to post

Nu stiu sigur daca lucreaza cu Omniasig, dar AUTONET Giulesti sunt absolut in regula, timp de 3 ani am tot facut Matiz-ul la ei .Mai ales tinichigerie, sunt profesori.Punctul slab ar fi termenele de rezolvare, cam mari, dar daca "ungi" pe careva se misca mai rapid...

Dezamaginre totala sunt City Center, astia lucreaza cu Ominasig(am reparat ceva la ei pe RCA-ul unuia si mai tarziu pe CASCO), la o usa au "uitat" sa puna un surub, mi-au dat masina(interiorul) plin de praf de chit(era totul alb in interior), etc si a durat cu 1 sapt. mai mult decat termenul dat...

Share this post


Link to post

Clar NU Autonet. Incearca Grand Garage sau Radacini Giurgiului.

Edited by steph

Share this post


Link to post

Faptul ca unii sau altii au avut diferende cu Autonet, nu inseamna ca e un service prost. Spre exemplu, Radacini Giurgiului m-a scarbit in atitudine si profesionalism. Asa am ajuns la Autonet, de care sunt foarte multumit.

Share this post


Link to post

Confirm si eu Autonet.

Cel putin la partea de tinichigerie lucreaza foarte bine.Nu stiu daca lucreaza cu Omniasig.

Share this post


Link to post

Imi este greu sa cred ca ati fost multumiti de autonet...nu pot sa cred...poate sunt eu foarte pretentios..am fost de doua ori si niciodata nu am fost multumit, chiar din contra.. e si un topic dedicat subiectului

Edited by mugur

Share this post


Link to post

Postez si eu aici ca sa nu deschid un topic nou.Cine stie sa imi zica daca tico are un singur cablu la frana de mana sau doua?Din ce am vazut eu este unul singur insa un mecanic mi-a zis ca sunt 2 si daca stiti sa imi spuneti cam la ce bani il gasesc si cat mi-ar lua sa il monteze?Multumesc anticipat

Share this post


Link to post

Este un singur cablu.

Share this post


Link to post

Multumesc.Am gasit si la montaj de cablu, rulment roata, saboti, tamburi si toba 1 mil m-a costat.Noroc cu prietenii :) )

Share this post


Link to post
Salut! Ma puteti ajuta si pe mine cu un service ok care sa lucreze cu Omniasig si unde sa nu stau cu grija ca las masina la ei?....In Bucuresti.

Mii de multumiri.

Am rezolvat! Thank's!

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Daca ne-ai zice si unde am aprecia :)

Share this post


Link to post

Buna ziua si bine v-am gasit!

Sunt proaspata posesoare de Tico si deja am probleme...nu sta la relanti si atunci cand calc frana se opreste motorul.

Din cate am inteles citind pe aici (recunosc: mai mult pe diagonala!!!) problema ar fi carburatorul.Ma indruma-ti si pe mine catre un service in bucuresti unde sa pot face un reglaj/curatare?

Multumesc.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...