Jump to content
Sign in to follow this  
vesperala

Am Un Cielo Cumpărat Nou, Acum O Săptămână

Recommended Posts

Este în garanţie, dar locuiesc departe de reprezentanţă.

Transportarea maşinii la service autorizat se realizează pe cheltuiala cumpărătorului sau reprezentanţa trebuie să asigure platforma de transport?

 

 

offtopic: scuzele mele dacă locul postării este prost ales... sau dacă întrebarea are deja răspuns pe un alt topic.

Share this post


Link to post

Si eu am intampinat o problema cu masina si nu eram in bucuresti ( am ramas fara bateriedin cauze necunoscute ) eram la 60km de bucuresti am sunat la numarul lipit pe luneta si au venit cu platforma..au ridicat masina si am plecat impreuna cu ei si masina la service. M-am dus acasa sa iau cartea de service ( masina era in garantie ) si nu am platit nimic

Share this post


Link to post

Daca studiezi cartea service ai sa vezi ca ai un anumit nr de km pt care transportul este gratia(20 parca) ce este peste se plateste.

Share this post


Link to post

mulţumesc pentru sugestii şi detalii... :)

 

o seară înstelată să aveţi.

 

vă voi povesti sper curând cum/dacă am rezolvat. eu locuiesc la 150 km de cel mai apropiat service.

Share this post


Link to post

Din cate stiu eu transportul pe 50km este gratuit, iar ce depaseste costa! Cel mai bine este sa consulti ghidul de service si te vei lamurii!

Share this post


Link to post

Sal! ma intereseaza ce a patit masina?cum s-a intamplat?

Share this post


Link to post

nu ştiu...pur şi simplu a scos fum pe sub ea , negru şi des de ziceai că sari în aer... e ceva din alimentare presupun...e un cielo cu GPL...dar partea tehnică pe mine mă depăşeşte...

 

de venit, au venit... de luat, au luat-o... de costat, nu costă se pare nimic...

şi au promis că e gata azi... diagnosticul încă nu l-am aflat :)

Share this post


Link to post

Trebuie sa scrie ceva in cartea de service dupa ce remediaza defectul .

E ciudat la un Cielo nou sa se intimple asa .

Share this post


Link to post

de scris au scris: schimbarea bobinei de inducţie.

 

cert e că au reparat-o...de unde a fost fumul, nu ştiu... din bobina arsă? atât de mult?

până la urmă totul e bine când se termină cu bine.

Share this post


Link to post

al meu este standard AC/LPG... il am din 2006 - si nu am avut nici o problema la instalatia de GPL... Sfatul meu - respecta termenul la care sa faci reviziile - nu sint scumpe - dar te scutesc de multa bataie de cap.

Share this post


Link to post

...

a mea are doar vreo 600 km f?cu?i... din care 150 la întoarcerea din service.. :(

Edited by tolin
citare inutila a unui post anterior, citeste mai bine Regulamentul decat profilele userilor

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...