Jump to content
Sign in to follow this  
alex1rus

Mocheta , Si Plafon Tico

Recommended Posts

Tocmam mi-am luat un tico din '99 si as dori sa schimb toata mocheta din interior: de pe jos, de pe usi, de pe plafon, pentru ca este intr-o stare rea, si are un miros urat imbibat in ea.

Ati putea sa imi dati un sfat de unde as putea cumpara asa ceva? Sau ce material as putea folosi...

 

Ah, si inca o chestie, mai stiti de unde as putea cumpara suportul ala tare din spate, care se ridica in sus odata cu porbagajul, cand se deschide,si pe care este prins stopul din mijloc ?

 

Please HELP ME

Edited by alex1rus

Share this post


Link to post

Mocheta nu se gaseste sau se poate aduce pe comanda dar este foarte scumpa , capitonajele de usi la fel daca nu sunt rupte demonteaza totul si spala ! Neapart sa scoti mocheta s-ar putea sa ai surprize neplacute . Mocheta se spala foarte bine la o spalatorie auto ,face minuni jetul ala cu detergent !

Placa din spate s-a mai gasit pe bursa sau poti sa ti-o confectionezi ,poate te gandesti sa-ti pui niste difuzoare (s-ar putea sa o gasesti si in magazine sau la dezmembarari ! pentru curatat se gasesc acum o gramada de solutii ,sprayuri etc .car scot si mirosul !

PS un capitonaj de usa costa in jur de 4 mil lei vechi !!!

Share this post


Link to post

Am gasit eu cu 2 milioane setul pentru toate 4 usile, in magazin (noi) si mi s-a parut scump :rolleyes:

Share this post


Link to post

mocheta am cautat si eu acum 2 aini cand am luat masina. dupa lungi cautari am gasit la Radacini. pretul de atunci pentru una noua era de 3 milioane si vreo 200 de mii.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...