Jump to content
Sign in to follow this  
bmjean

Daewoo Rezzo Cdx 2.0

Recommended Posts

Mi-am vandut Loganelul (Pref.1.4MPI Egee aug.2005) si mi-am cumparat in mai.2007 din Germania un Daewoo Rezzo 2.0

CDX, iul.2001, 79.000 km (acum are 82.530km), 1998cm3, motor DOHC 16v,ABS, Klimatronic, geamuri electrice, Airbag,

4 boxe+2 tweetere, RadioCas Sony 4+35w (dar lipseste magazia de Cd-uri), precum si alte dotari, etc...

 

 

As dori sa se faca si topicuri (daca se poate) si pentru modelul Rezzo/Tacuma :

Daewoo Tacuma, Daevoo Rezzo, Chevrolet Rezzo denumiri sub care se vand acelasi model de masina.

post-8176-1183105975_thumb.jpg

post-8176-1183106006_thumb.jpg

post-8176-1183106032_thumb.jpg

post-8176-1183106040_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Frumoasa masina. Sa o folosesti sanatos cati mai multi kilometri fara probleme :lavolan: . Un pret? - eventual dupa inmatriculare :)

Pana una-alta te asteptam la intalniri sa na spui impresii :drinkers:

Share this post


Link to post

Frumoasa masina, frumos interior, excelent aranjat.

 

Sectiunea de Tacuma probabil de va lipi de CNEL, avand in vedere acelasi motor ca si pe Leganza si ca sunt in aceeasi generatie.

Share this post


Link to post

Super tare! Mi-ar place si mie una bucata tacuma/rezzo.

Share this post


Link to post

:thumbl: Multi km fara probleme sa te bucuri de ea! Super masina ti-ai luat!

Share this post


Link to post

Merci de urari! si voua toate cele bune! si fara evenimente nedorite!

 

Din pacate taxa de prima inmatriculare nu s-a redus (eu speram ca macar cu 1 iulie), fiind euro 3, 1998 cm3, 4-6 ani, am platit ffffffffffffffffffoarte mult taxa, adica 6036 RON (si la cursul din 1.10.2006, in loc de 1710 euro am platit 1857 euro - inca mai gasisem cu 32500lei/euro), dar pretul+toate chelt de transport(caraus, benzina, numere prov, iar benzina, mancare, cadouri familie)+numere rosii+rar+taxa de prima inmatric+"comisionar"+rovigneta+asig.+numere noi = 7.400 euro.

Dar daca tinem cont ca una noua costa cca 17.500 euro (apropo - tabla e zincata si nu are rost sa compar cu loganelul).

 

Mentionez Loganul l-am dat cu 5.500 euro si cu banii astia am plecat la drum.

Share this post


Link to post

foarte multi bani... sa o folodesti fara probleme si multi km cu ea!!! :lavolan:

Share this post


Link to post
foarte multi bani... sa o folodesti fara probleme si multi km cu ea!!! :lavolan:

 

Eu cred ca aici gresesti.

Decit un Logan din 2005 mai bine o Tacuma (Rezzo) din 2001.

Deci cred ca ai facut o super afacere - chiat ca a trebuit sa mai pui ceva banuti, dar cred ca ai simtit si tu trecerea la alta clasa.

Share this post


Link to post

adycez@ Ai dreptate alta clasa!

 

Comoda, si desi e mai mare, e foarte manevrabila, se simt si cei 121 CP (inainte de Logan am avut Mazda 929 2.0i din 1985), ce mai motor de 2000cm3.

Share this post


Link to post

Super frumoasa si ingrijita masinuta! Sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi kilometri! :lavolan: Grozava alegere, considerand :rambo: LowGun-ul :o din trecut.

Share this post


Link to post
Super frumoasa si ingrijita masinuta! Sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi kilometri! :lavolan: Grozava alegere, considerand :rambo: LowGun-ul :o din trecut.

 

Merci de urari! Apropo! (tinand cont ca esti din Constanta)

Acum patru ore m-am intors de la mare (Eforie Nord) si am mers pe Valea Oltului si m-am intors pe Valea Prahovei si prin Sighisoara.

Masina s-a comportat impecabil!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...