Jump to content
Sign in to follow this  
ovidique

Probleme Semnalizare Aveo 5dr

Recommended Posts

Salut,

Desi nu am avut probleme cu masina ,citesc de mult acest forum(1an). Dar iata ca avenit si randul meu :-W .

De cateva saptamani ,uneori, atunci cand semnalizam stanga viteza de clipire a becului era cu mult marita.Acum a devenit o problema permanenta.Este cineva care a mai avut aceasta problema, de la ce poate aparea, cum se rezolva.

multumesc anticipat pentru ajutor

Share this post


Link to post

Ai verificat sa nu ai unul din becuri ars?

Share this post


Link to post

Cum bine zice colegul meu de "grupa" in situatia in care viteza de clipire este mult marita este clar un bec ori ars, ori cu contact imperfect. Verifica si vezi dupa cum e situatia ...

Share this post


Link to post

Sau sa nu fi sarit papucii de conectare. Am patit si eu aceasta chestie, nu a fost pusa mufa la tripla spate.

Share this post


Link to post

Clipeste mai repede tocmai pentru ca este un bec ars si "vrea" sa iti spuna asta. Cum ai reusit sa mergi cateva saptamani asa?

Share this post


Link to post

Cand citesti doar titlul acestui topic ai senzatia ca sunt probleme de proiectare si/sau de fabricatie la sistemul de semnalizare doar la Aveo 5dr si cand citesti primul post constati ca este vorba despre un bec care, fie este ars, fie a fost scuturat bine, nu mai face contact in soclu. Eu cred ca in responsabilitatea deschiderii unui topic sta si titlul ales.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Multumesc pentru raspunsuri, am sa ma uit mai atent la becuri, desi m-am uitat pe timp de noapte din masina, si nu parea sa fie ceva in neregula, adica sa nu se aprinda unul din ele.Totusi daca e de la un bec, de ce atunci cand pun avariile functioneaza normal?.In cazul in care descopar problema am sa revin cu un raspuns

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...