Jump to content
Sign in to follow this  
zavatecristian

Probleme Incuiat Usa Dreapta Fata

Recommended Posts

Salutare!

Sunt de ceva timp membru pe acest forum si pana acum mam limitat la studia atent toate problemele aparute sau inchipuite la Matiz. Eu am o problema la al meu E A/C pe care nu am vazut-o abordata pana acum si care desi e minora, este totusi o problema. Astfel, usa dreata fata se incuie ok cu cheia din exterior insa daca vreau sa o incui numai prin apasarea sigurantei, trebui sa fac aceasta operatiune numai din interior...deci nu merge sa apas siguranta si sa inchid usa, pentru ca la inchiere acea siguranta sare! Am incercat combinatii de inchis usa cu cheia si deblocat din interior, dar acelasi rezultat, in conditiile in care masina nu are inchidere centralizata si e asa cum a venit din fabrica: simpla si nevinovata!

Merci mult

Share this post


Link to post

Asta e o protectie, si e pe toate Matiz-urile (presupun ca si pe Cielo si Nubira ce putin). Ca sa nu te incui pe dinafara, cu cheile inauntru. Daca vrei neaparat sa incui fara a mai baga cheia, apasa siguranta cu usa deschisa, apoi inchide usa tinand ridicat de manerul exterior de la usa (cum ridici atunci cand o deschizi). In felul asta siguranta nu o sa mai sara, si usa ramane incuiata.

Share this post


Link to post
Salutare!

. Astfel, usa dreata fata se incuie ok cu cheia din exterior insa daca vreau sa o incui numai prin apasarea sigurantei, trebui sa fac aceasta operatiune numai din interior...

:scarpin: Parca decat usa de la sofer avea aceasta "calitate"! Ai grija cand aplici sfatul lui @JMu sa nu inchizi si cheile in masina! Tocmai de asta usa soferului (in general) nu se inchide de la siguranta din exterior!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...