Jump to content
Sign in to follow this  
agent smith

Interioare Custom Din Fibra De Sticla

Recommended Posts

Realizam din fibra de sticla fete de usa custom cu suport pentru difuzoare, incinte pentru subwoofer orice dimensiune si forma, suport de ceasuri/tweetere pe stalpi, suport ecran DVD in bord, inele MDF si in principiu cam orice va trece prin minte. efectuam reconditonari pentru diverse elemente de interior deteriorate.

dupa executarea pieselor putem sa va recomandam si un tapiter.

la cerere putem asigura si montajul. pentru preturi si alte informatii folositi pm sau intrebati direct pe topic (specificati cat mai detaliat ce anume va intereseaza pentru a putea estima pretul cat mai corect)

cateva poze

 

poze noi cu niste lucrari in desfasurare...

post-7397-1176926819_thumb.jpg

post-7397-1176926824_thumb.jpg

post-7397-1176926830_thumb.jpg

post-7397-1176926835_thumb.jpg

post-7397-1176926842_thumb.jpg

post-7397-1176926849_thumb.jpg

post-7397-1176926856_thumb.jpg

post-7397-1177592715_thumb.jpg

post-7397-1177592722_thumb.jpg

post-7397-1177592728_thumb.jpg

post-7397-1177592737_thumb.jpg

post-7397-1177592743_thumb.jpg

post-7397-1177592754_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Cat m-ar costa sa lucrezi cu fibra cei din stalpi din fata sa pot include in ei tweterele ? Cat ar costa sa lucrezi doar partea de jos a fetelor de usi , astfel incat wooferele sa fie intoarse catre sofer/pasager si sa pot prinde difuzorul prin incinta de MDF de tabla usii ?

Share this post


Link to post

lucrarile sunt facute de mine, smith m-a ajutat in parte la unele dintre ele si a postat aici din cauza unor probleme tehnice.

 

marius, ti-am dat un mail mai demult in care ti-am zis preturile.

ai pm

Share this post


Link to post

cat costa montantul cu tot cu ceasuri si fara ptr cielo

Share this post


Link to post

stalp cu suport pentru 3 ceasuri aprox. 100 ron. ceasurile trebuie sa le cumperi inainte, pentru a putea efectua masuratori pe ele.

Share this post


Link to post

M-ar interesa doua fete de usa fata cu partea de sus mult latita (aproximativ 10 cm) astfel incat sa-mi pot sprijini comod antebratul.

Share this post


Link to post
M-ar interesa doua fete de usa fata cu partea de sus mult latita (aproximativ 10 cm) astfel incat sa-mi pot sprijini comod antebratul.

se face. suna-l pe dan 0727.389.380 si explica-i ce anume vrei sa faci :)

Share this post


Link to post

Se poate atasa pe capitonajul existent la usile fata cielo doar coltul de jos pentru boxa? (similar cu cele prezentate in poze)

Adica fara sa fie nevoie sa fie refacut tot?

Cat ar costa?

Daca nu, ce variante ar mai fi si cat de costisitoare?

PM te rog!

Share this post


Link to post

nu prea se poate, sau daca se poate va arata urat... si calitatea sunetului va fi pe masura.

ai pm

Share this post


Link to post

M-ar interesa ceva de genul asta pt tico si stalpul din sanga cu suport pt un ceas, cat ar costa?

post-3968-1177530157_thumb.jpg

Share this post


Link to post

@danker: ai pm

 

@mvylo: ai pm. astfel de kick paneluri se pot realiza si reprezinta o solutie buna pt cei care nu vor sa retapiteze complet fata de usa.

Share this post


Link to post

Dann, vreau si eu 2 fete de usa...jos cu 2 lacasuri pentru difuzoare de 16 si undeva la mijloc pentru unele de 7.

 

Astept un pret, cat dureaza fabricarea si sa-mi spui daca trebuie sa vin cu difuzoarele dupa mine (deocamdata cele de 16cm nu le am :) )

Share this post


Link to post

leutzu, ai pm.

Share this post


Link to post

Salut...As dori daca se poate fabricarea unor kick-panel-uri pentru un cielo adica doar partea de jos unde as vrea sa intre un difuzor de 16 si sa fie indreptat inspre mine daca se poate.Am geamuri electrice si nu pot monta altfel niste boxe.Astept sa-mi spui daca se poate realiza si un pret.

Edited by CATA_ASD

Share this post


Link to post

cata, ai pm.

 

Mentiune: pt cei care aveti geamuri electrice, la cielo, tico, matiz, tocmai la asta sunt bune fetele de usi cu montajul de difuzor orientat, pt ca le facem in asa fel incat sa nu va deranjeze cu nimic geamurile sau tabla din spate!

 

pe o fata de usa putem pune chiar si 4 difuri de 16( desi nu are rost, se poate face! ), fara a deranja cu ceva structura interna a usii.

Share this post


Link to post

Bun, si difurile raman prinse in fata de usa?

Nu pe tabla, asa cum e indicat, prin intermediul inelelor sau conului de mdf?

In cazul asta un dif mai puternic sau amplificat n-ar vibra cu tot cu fata de usa?

Imi cer scuze daca n-am inteles modul de prindere.

Share this post


Link to post

prinderea difului se face in inel de mdf, iar fata de usa in sine, dupa ce e imbracata in fibra, devine mult mai rigida, iar un difuzor care sa ti-o faca sa vibreze presupune o putere destul de mare, cu amplificare corespunzatoare, iar cand cineva se arunca la asa ceva, e interesat si de o insonorizare corespunzatoare a usii. pt cei care folosesc aparatura de entry-level, fara amplificare, problema vibratiei e redusa.

 

in coltul in care fac montajul de difuzor, fac o prindere anume, un surub ( se pot pune si 3 suruburi, care sa fixeze coltul si laturile ) care e acoperit in fibra si care trece prin tabla usii, pe spate e strans cu piulita fluture. pana acum sistemul a fost bullet-proof, si e utilizat de mult timp, ideea nu e a mea, e preluata din tutoriale de la firme de renume care se ocupa cu asa ceva.

 

daca mai aveti nelamuriri, intrebati.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...