Jump to content
Sign in to follow this  
silviustel

Placute De Inmatriculare Cu Stema U.e.

Recommended Posts

Si in plus cine stie cu ce numere ne alegem de se sterg dupa prima spalare sau ploaie... si atunci alte cozi, alta birocratie

Share this post


Link to post

Eu am vazut multe masini din tari membre UE cu numere vechi deci nu cred sa fie obligatorie schimbarea lor.

Share this post


Link to post

Eu oricum nu mi le-as fi schimbat. Da-le-n masa, sa stea acolo.

Share this post


Link to post

Tin sa va anunt ca pana la urma am renuntat si nu am mai lipit nici un autocolant. Am fost cu numerele "stock" :) si in Austria si in Germania si a fost ok, nu am lipit nici un autocolant cu RO pe masina si am vazut o gramada de roamani pe sosele pe la ei si nici ei nu aveau nici un sticker pe numar. Oricum, asta ca o paranteza, de cum auzeau romana spre exemplu la supermarket se uitau la bani in lumina, ceea ce m-a facut sa ma simt foarte prost. S-a intamplat in mai multe randuri deci nu are cum sa fie o coincidenta sau sa mi se para mie, asa ca poate acum imi puteti intelege dorinta de a trece neobservat. Numai bine tuturor!

Share this post


Link to post

Stim cum e cu dorinta asta, un prieten s-a dus cu o harta la un taximetrist sa-l intrebe de una-alta, taximetristul cand a auzit de "romani", i-a trantit harta pe jos si a inceput sa injure, alta data, alti prieteni s-au trezit la supermarket ca le sunt trantite pe jos produsele, etc.

Asa ca e bine sa fii luat drept altcineva in strainatate.

Share this post


Link to post

Dat acum la stiri - in maximum o luna, o sa avem numerele de inmatriculare cu cerculetul de stele europene si cu RO sub el. Cei care folosesc acum autocolant cu insemnul respectiv risca sa ramana fara certificat si fara numere!

 

Detalii aici:

Placute europene

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...