Jump to content
Sign in to follow this  
Lao

Masina Mea...

Recommended Posts

Wtf @-) @-) @-)

 

Acum am vazut (cred bine) , aripa spate desupara rotii este ruginita? :scarpin:

 

Asa ceva nu prea am vazut la cielo de 4 ani

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

Si eu am observat asta...pare la fel si pe cealalta parte.

Share this post


Link to post

Păi normal că apare rugina când îndoi buza cu ciocanul şi sare vopseaua. Oricum, nu e "intrată" în tablă, ci e doar "de suprafaţă", se poate repara şi va fi reparată cât de curând. Nici mie nu-mi place să o văd aşa, dacă nu eram ocupat sâmbăta asta cu revizia instalaţiei GPL, umflam aripile frumos. Aşa, rămâne pe data viitoare cand ajung in Craiova.

 

Poze noi, cu arcurile luate de la serban_pc. În sfârşit, am şi eu o suspensie care lucrează şi arată şi bine maşina.

 

 

img2795jg6.th.jpgimg2802au6.th.jpg

 

 

Din păcate, la nici 5 zile de la montarea proiectoarelor cu sticlă clară, cel din partea dreaptă a cedat. S-a crăpat geamul după un drum Craiova-Bucureşti. :(

Share this post


Link to post

Arata foarte fain cu arcurile H&R !

Share this post


Link to post

Şi mie îmi plăcea, dar numai estetica era de ea. Amortizoarele erau in tampoane şi nu lucrau absolut deloc pe comprimare, decât pe destindere.

Share this post


Link to post

Dilemă: să le fac sau nu mijlocul negru?!

 

Maşina este acum la vopsitor pentru repararea aripilor spate, aşa că m-am gândit la această modificare. Păreri?

 

14371833cx8.th.jpg SAU: 63344033iv8.th.jpg

Share this post


Link to post

Parerea mea e sa le lasi nevopsite. Parca arata mai bine, in plus poate dupa o vreme ti se duce vopseaua de pe spite si va arata ca naiba.

Share this post


Link to post

Daca vor fi vopsite, va fi o operat?iune "profi", nu in fata blocului, asa ca nu iau in calcul saritul vopselei. ;)

Edited by Lao

Share this post


Link to post

Dupa gusturile mele arata mai bine vopsite! :)

Share this post


Link to post

Mai am timp pana vineri, poate chiar sambata, sa ma hotarasc. :D

Share this post


Link to post

@Lao Profi, ne-profi, eu ma gandesc ca tot se vor gasi ocazii sa ti se zgarie vopseaua. :( In alta ordine de idei cand vad jante negre, parca mi se pare ca is cam vechi. Oricum parerea mea e strict personala. Important e sa iti placa tie. ;)

Share this post


Link to post

Încă sunt la faza de reparare a aripilor spate, ca urmare a umflării lor cu ciocanul proprietate personală. Dacă tot sunt la acest capitol, am reparat aboslut toate imperfecţiunile caroseriei, inclusiv o lovitură uşoară pe uşa stânga-faţă. Cam aşa arată maşina acum. Duminica cealaltă va fi gata.

 

Jantele cred că am să le fac in Bucureşti, deoarece trebuie să le sablez bine înainte de a le vopsi. Asta dacă mă hotărăsc să le mai fac negre. :D

 

image008sa5.th.jpgimage013qr5.th.jpgimg5879qu6.th.jpgimg5878ug9.th.jpg

Edited by Lao

Share this post


Link to post

In sfârşit, aripile spate au revenit acum la normal, de fapt, un pic mai umflate, dar fără vopsea sărită. Dacă tot ajunsesem la vopsitor, am reparat şi toate micile "buşituri" ale caroseriei, toate făcute de binevoitori în parcări.

 

copyofimg5928gt5.th.jpgcopyofimg5929en4.th.jpgcopyofimg5931je2.th.jpg

Share this post


Link to post

lao e super tare masina ta.facuta cu bun gust si finuta.. :X

am si eu un cielo si vreau sa`i aduc ceva modificari.. jante,aripi putin umflate(cam ca ale tale..care arata bestial),suspensie sport(ca sa o mai cobor putin) si cam atat.. ca nu ma prea pricep eu la mecanica si decat sa stau dupa altii..

as cam avea si eu nevoie de ceva sfaturi din partea ta.. ce zici?ma ajuti?

Share this post


Link to post

Te ajut cu ce pot. Dă-i bătaie cu intrebările, pe privat. ;)

Share this post


Link to post

Felicitari pentru cum arata masina si bravo pentru pasiunea ta pentru aceasta masina!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...