Jump to content
Sign in to follow this  
balanel2

Zgomot La Franare

Recommended Posts

Salut.

 

Am incercat, dar nu reusesc sa ma impac cu Satori si nici cu voi restul. I-am spus ca m-am "impacat" cu masina si as vrea sa fac asta si cu voi, dar nu "percuteaza". Toate lucrurile rele pe care le-am scris se datorau faptului ca eram suparat de faptul ca masina imi insela asteptarile pe care le aveam. Dar acum e OK. Profit de ocazie sa-mi cer inca o data scuze celor pe care i-am jignit.

Va doresc sa aveti parte de multi km fara probleme, si un Paste fericit.

 

Nu mai vreau sa intru pe naspa, cu conturi clona.

De anul trecut nu am mai avut probleme cu masina, dar acum am una mare si de aceea m-am hotarat sa scriu. Nici atunci nu m-ati ajutat, cu antigelul, dar nu va port pica. Am rezolvat in service.

Stiu ca veti sterge contul, dar macar lasati raspunsurile sa curga.

 

Problema ar fi cam asa:

uneori, cand pun frana, mai puternic, la sfarsit, dupa ce masina se opreste, in momentul cand revine la pozitia normala (cand franez se apleaca fata si se ridica spatele), se aude un zgomot metalic ca o lovitura de 2 piese metalice in fata. La franele mai puternice, se aude si in spate acel zgomot, dar inainte de sfarsitul franei, in momentul in care spatele se ridica.

 

 

Multumesc.

Share this post


Link to post
. Nici atunci nu m-ati ajutat, cu antigelul, dar nu va port pica. Am rezolvat in service.

:o fftopic: Poate nu a stiut nimeni care e problema ta ... nu te-ai gandit?

Ontopic: verifica starea flansei in care se prinde amortizorul! Posibil sa fie si de la un joc la rulment sau etrierul sa fie slabit!

Share this post


Link to post

Si la mine este aceeasi problema, asta daca este o problema.

Share this post


Link to post
Am incercat, dar nu reusesc sa ma impac cu Satori si nici cu voi restul. I-am spus ca m-am "impacat" cu

 

Nu ai de ce sa te 'impaci' cu mine, nu am fost vreodata impreuna.

Minciunile, amenintarile, nesimtirea, lipsa de respect si lipsa de etica nu sunt si nu vor fi in meniul meu.

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...