Jump to content
Sign in to follow this  
sebastianpop

Mecanic Tico Timisoara

Recommended Posts

Salut!

 

Am o problema mai veche cu un TICO SL din 1998, problema e ca socul automat tine motorul f.f.turat dimineata si nu se lasa mai deloc.. si am fost la cineva care sa uitat si mi-a zis ca socul automat e de vina ca nu revine.

Si sa nu mai zic ca are un consum de aproape 10%.. cu 15 litri am facut 155 de km si acul a ajuns pe rosu, plus ca face autoaprindere de fiecare data.. am folosit un milion de feluri de benzina si cu toate face la fel :(

 

Daca stiti un mecanic bun sau un service bun pentru Tico in Timisoara as fi recunoscator, as vrea sa schimb sau sa reglez acel soc automat (am inteles ca nu prea se poate.. ) si as vrea sa reglez si carburatorul.

 

Stiti cumva cat costa un soc automat ? cineva de la service Daewoo Timisoara mi-a spus ca ei nu aduc decat cu carburator la 16 mil, dar am vazut pe aici pe forum si pe net ca ar fi cam la 150 RON.. acuma nu stiu ce sa mai cred.

 

Va multumesc anticipat!!

Share this post


Link to post

Incearca la Ciclop eu pe acolo am mai fost cu alt fel de probleme poate reusec ei... intreaba mai intai... bafta

Share this post


Link to post

Vezi ca e groasa treaba! Eu sunt din Bucuresti si in conditii de mai bine o iei pe jos si ajungi mai repede consuma maxim 8-9! Deci sigur e de la soc, aceeasi pb. am avuto si eu si am fost la un service autorizat DAEWOO si mi-a facut curatare carburator, si... vuallla :) ! Acum afara imi consuma 4% si cum ti-am zis in oras pe la 7%, in aglomeratie 8-9maxim! Inainte ajungea usor si peste 10% ! COncluzia: curatare carburator si atunci vad mecanicii daca e si socul! Dar vezi ca e scumpa treaba: 2,5mil. :( :( :( :(

Share this post


Link to post

Tot iti consuma mult! N-ar trebui sa sara sub nici o forma de 7.5.

Edited by Pedala

Share this post


Link to post

cand mergi dimineata in jurul orei 7.30-8 zilnic, militari - unirii cred ca nu e mult

Share this post


Link to post

Am fost la un service Daewoo, au curatat carburatorul si mi-au rezolvat si treaba cu motorul turat, problema era plutitorul care era blocat.. din cate am inteles.

 

Oricum, ultimul consum 6.9 %, exclusiv urban.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...