Jump to content
Sign in to follow this  
da(m)n

Stopuri Aburite Lacetti

Recommended Posts

Am observat de cateva zile ca stopurile pe spate imi sunt aburite destul de tare.

Nu-mi pare normal la o masina de nici un an.

 

Ce probleme pot aparea? ( sa stiu daca ma duc acum peste ei la service sau mai astept pana cand fie se agraveaza situatia fie ma apropii de terminarea garantiei - si le fac atunci)

 

Multumesc.

Share this post


Link to post

Verifica intai sa nu ai o sursa de umezeaza in portbagaj.

Share this post


Link to post

Mersi ovi_jer - ai dreptate - acum 2 saptamani a curs din lichidul de spalat geamuri :( . E posibil sa fie de-acolo. Am sa tin sub observatie fenomenul.

Share this post


Link to post

Scoate mocheta afara si tine portbagajul deschis cateva ore in zilele inosrite.

Share this post


Link to post

Deci soclurile de becuri de la tripla nu au garnituri de etansare! Ce tare! Deci sunt lipite bine sa nu intre apa din afara si intra vapori dinauntru :D

Share this post


Link to post

Scoate totul din portbagaj şi apoi soclurile becurilor. De preferat să fie o zi călduroasă şi nu prea umedă sau ca să meargă mai repede după ce scoţi becurile introdu un feon în orificiile becurilor pentru uscare.

:-?

Share this post


Link to post

Multumesc pentru raspunsuri - nu e asa grav ca sa trebuiasca sa scot becurile ( cred - cel putin nu deocamdata ).

 

Am scos tot din portbagaj - am sters tot ce era pe-acolo si am lasat sa se zvante in soare. Sa vedem - voi mai lasa deschis portbagajul - insa oricum - deja azi se vad rezultate - mai sunt doar cateva picaturi pe partea superioara - acolo unde nu sunt becuri.

Share this post


Link to post

Ca sa nu mai deschid un topic nou, aveti idee ce se poate face in cazul in care farul din dreapta este aburit ? Sa merg la service, se poate schimba pe garantie ?

Share this post


Link to post

Da, am inteles ca l-ar schimba, dar trebuie sa te rogi un pic de ei

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...