Jump to content
Sign in to follow this  
alexmohora

Vând Etrieri Originali, Folosiţi, Cielo Exe Din 2000

Recommended Posts

Salutare,

 

Am tot avut probleme cu etrierul dreapta la CIELO - rămânea roata înfrânată, îşi mai dădea drumul etc. Azi l-am schimbat (cu totul). Deşi nu avea nici o vină l-am schimbat şi pe fratele lui din stânga cu care nu am avut nici o problemă.

 

Drept urmare m-am decis să-i vând pe amândoi pentru că:

- stângul este bun

- dreptul ar putea fi reparat (eu nu am mai avut răbdare şi nervi să-i mai bat la cap pe macanici singurul lucru care l-am smuls de la ei e: ”pistonaşul e bun, e de la axele glisoare”)

- conţin şi plăcuţele de frână care au în jur de 2.000km (se poate demonstra pt. că am factură/foaie service când le-am schimbat)

- plăcuţele de frână sunt superioare celor originale (ca marcă) - dar uite că am uitat ce marcă sunt

 

Bonus: lichid de frână Texaco în etriere :D

 

Dacă este cineva interesat o să le fac şi poze în weekend... ar fi păcat să le arunc.

 

Preţ cerut 200 lei tot setul. Cine are nevoie şi a căutat ştie că: 1 etrier nou este minim 250 lei - pe plăcuţe eu am dat în jur de 90 lei astă toamnă.

 

PS: maşina are 106.500 km

Edited by alexmohora

Share this post


Link to post

Îi vrea cineva? Îi dau şi cu 150 lei... dacă nu-i vrea nimeni îi arunc că-mi ocupă spaţiu aiurea prin portbagaj ;)

 

Dacă sunteţi interesaţi şi nu vă place preţul, daţi un semn, nu vă sfiiţi.

Share this post


Link to post

Le dau cu oricât numai să scap de ele din portbagaj...

 

Deci vrea cineva etrierii ăia sau plăcuţele? (au doar 2000 km sunt practic ca şi noi). Dacă nu le vrea nimeni o să scot plăcuţele să le pun deoparte pentru următorul schimb şi o să arunc etrierii.

Share this post


Link to post

Zi un pret final si poate te scap eu de ei.. :)

Se potrive pe Cielo meu din `97 SOCH ?

Edited by tkd29

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...