Jump to content
Sign in to follow this  
Ana

ax si surub etrier matiz

Recommended Posts

am vrut ieri sa schimb placutele de frana la matiz... cand am desfacut surubul de la etrier, era ruginit si s-a rupt si am ramas cu o bucata scoasa si una in ax. am cautat ax nou, doar ca am gasit numai in targ ieri un set pentru tico (mai lung cu 1cm decat cel pentru matiz, deci nu e bun). am mai fost langa politehnica azi si mi-au zis ca nu au, n-au avut si n-au auzit.

vreo idee de magazin in militari/dr. taberii unde s-ar putea sa gasesc asa ceva?

multumesc,

ana

Share this post


Link to post

dupa ce am cautat in 8 magazine am gasit:

ax glisant matiz 2 buc 430.000 la maior coravu cu mihai bravu

420.000 la radacini vis a vis de agentia cfr

!!! ax tico (cu 1 cm mai lung decat cel de matiz in rest eu zic la fel) 4 buc 310.000 in targ cum intri pe poarta mare, randul de tarabe cel mai din dreapta, a 5a - a6a taraba. in restul magazinelor in jur de 500.000

cu ocazia plimbarii am gasit discuri de frana matiz poloneze cu 500.000 bucata tot la maior coravu cu mihai bravu - fata de 750.000 - 800.000 in rest.

inca nu am gasit surubul de pus in ax, care nu este surub ordinar, decat la autocardo brasov (am intrebat pe email), cu aproape 40.000 fara tva bucata.

de asemenea am mai gasit doua magazine de piese sh import coreea, in afara de cel din afumati (sos afumati 13) - unul in colentina, 200m inainte de cora pe stanga si unul undeva prin voluntari, n-am aflat inca adresa.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...